Chloupky pod nosem jsou tabu, o kterém se nemluví, ale mnohé ženy trápí. Zbavit se jich lze však snadno

Fotografie: Depositphotos

Jemné chloupky v obličeji obzvlášť v oblasti horního rtu dokážou kdejaké ženě znepříjemnit život. Každá dáma chce být dokonalá a krásná. Proto je nasnadě se těchto nedostatků účinně zbavit.

Chloupky v oblasti horního rtu se tvoří nejčastěji vlivem hormonálních pochodů, v důsledku dlouhodobého stresu, endokrinních onemocnění, nebo k nim zkrátka žena má větší dispozice. Jejich zvýšený výskyt mohou zpozorovat i dámy ve zralejších letech, které vstupují do období menopauzy.

Metody odstranění jemných chloupků

Nejčastějšími metodami k odstraňování nežádoucích chloupků v obličeji jsou aplikace vosku, epilačních krémů, laserové ošetření, chemické ošetření, nebo vytrhávání pinzetou. Tyto varianty jsou ale více méně bolestivé, někdy i velmi drahé a chloupky brzy vyrostou znovu. Existují však i zcela přírodní metody, které pomohou s chloupky v obličeji, a rovněž s nimi ušetříte nemalé peníze. Například tato pasta. Potřebovat budete:

  • 1 velkou lžíci mleté kurkumy
  • 2 lžíce cizrnové mouky (nebo hrachové)
  • 1 až 2 lžičky mléka
Fotografie: Pixabay

Jak postupovat při přípravě epilační přírodní pasty a aplikaci?

Mletou kurkumu, cizrnovou mouku a trochu mléka smíchejte do hustější hmoty. Přírodní pastu pak aplikujte na chloupky v oblasti horního rtu ve směru jejich růstu. Naneste poměrně silnou vrstvu a nechte asi dvacet minut působit. Krém by měl postupně vyschnout. Následně krustu odstraňte pomocí starého zubního kartáčku navlhčeného v teplé vodě, nebo prostřednictvím hrubší houbičky. Hmoty se zbavujte proti směru růstu chloupků.

Tuto proceduru se doporučuje opakovat alespoň třikrát až čtyřikrát týdně pro redukci jemného ochlupení v obličeji. Zhruba za měsíc byste měli zpozorovat výraznější efekt v podobě tenčích chloupků, které nebudou téměř viditelné. Vaše pleť tak bude zcela bez chybičky a dokonalá.

Další účinný přírodní způsob, jak se zbavit nechtěných chloupků pod nosem

Velmi dobře působí k odstranění nežádoucího ochlupení na pleti i tato jednoduchá směs, ke které potřebujete jen: 2 velké lžíce tekutého medu, 1 lžíci ovesné kaše (namočené jemné ovesné vločky ve vodě), 2 lžíce citronové šťávy. Všechny suroviny důkladně smíchejte, naneste na oblast pod nosem a vyčkejte asi čtvrt hodiny, a pak přírodní pastu smyjte teplou vodou. Aplikujte alespoň třikrát týdně pro lepší účinky.

Úvodní Fotografie: Freepik