Krém na pleť a pravidla jeho užívání

Ženy rády nakupují nové inovativní krémy na obličej, mnohdy za ně utrácí nemalou část výplaty, protože slibují, že z vašeho obličeje udělají tu nejkrásnější, projasněnou a mladě vypadající pleť. Možná to je pravda, možná ne. Víte ale, jak se správně krémovat, aby krémy mohly správně účinkovat?

Vážně je krém potřeba?

Nejdříve je dobré se zamyslet nad tím, proč je pleť potřeba mazat krémem. Možná si řeknete, že vaše prababičky krémy neznaly, tak proč je používat teď? Odpověď je jednoduchá. Žijeme úplně jiné životy v jiném světě. V našem světě je nyní více stresu, smogu, nečistot, méně ozonu a tedy více škodlivého záření ze sluníčka. Péče o pokožku je tedy důležitou součástí našich životů bez rozdílů pohlaví a potažmo i věku.

Kdy začít?

Slečny chtějí co nejdříve vyrůst a snaží se už v útlém věku dělat vše, co jejich maminky. Lakují si nehty, líčí si rty a oči. I na krém brzy přijde řada. Dětská pleť však nevyžaduje žádné drahé extra účinné krémy. O takovou pleť by se mělo pečovat jen tehdy, pokud je to opravdu potřeba – před sluněním, proti velkému mrazu, při velkém vysušení, v případě exémů. Pravidelná starost o pleť by měla nastat v pubertě, kolem 15. roku života.

Jak je to s denním a nočním krémem?

Jsou opravdu krémy s označením na den a na noc, některé se mohou používat kdykoliv. Na obalu to není napsané pro srandu, opravdu to má své opodstatnění. Noční krémy mají hutnější konzistenci, je třeba, aby je pleť pořádně vsákla právě přes noc. Denní mají často UV filtry proti záření, vnějším vlivům – je zbytečné těmito obrannými schopnostmi pleť zatěžovat na noc!

Jeden krém napořád?

Hledání ideálního krému je často běh na dlouhou trať. Můžete si samozřejmě nechat poradit v kosmetickém salónu, v dermatologické ambulanci nebo dát na rady kamarádek, nikdo však nemůže doporučit přesnou značku a typ krému. A pokud konečně najdete krém, který je nejlepší, může být tím nejhorším během jiného ročního období. Je to věda.

Vážně nesmí přijít na oči?

Krém, který je určen na pleť, opravdu nepatří na oční okolí, stejně jako make-upy! Přípravky určené na pleť a na oči mají jiné složení. Oční okolí je totiž velmi jemné a propouští více škodlivin, je tedy důležité náležitě se o něj postarat a pořídit si speciální oční krém a korektor, který kolem očí přijít může.

Obrázek: pixabay.com