Jednoduchá pravidla pro stravování po čtyřicítce, která vám udrží mladistvý vzhled

Fotografie: Freepik

Správná strava nejen zpomalí proces stárnutí, ale také vám dodá sílu a energii. Po 40 letech mnoho lidí přijde na to, že dosud žili špatným životem a snaží se ho změnit. Pokud jste do tohoto věku jedli nevyváženou stravu, alkoholové party byly vaším životním chlebem a v práci jste většinu dne proseděli, je načase to změnit.

Po 40. roce života dochází k pochopení, že je snadnější kilogramy nabrat než se jich zbavit, kocovina už se nedá zvládnout tolik jako dřív a proces stárnutí může být rychlejší, než chceme.

Ve 40 letech není ještě všechno ztraceno

V tomto věku začneme svému tělu naslouchat a také se budeme snažit vyhnout všemu, co by pro něj mohlo být škodlivé. Se správnou korekcí rutiny se zvyšuje pravděpodobnost dlouhého života. Nejlepší je zahájit korekci dietou.

Častěji si dopřejte například mléko. Sklenice mléka plná tuku, kterou si dopřejete po cvičení, vám dodá sílu a také upevní svaly. Svalová hmota po polovině životě klesá a pravidelná konzumace mléka tento proces zpomaluje. Mléko také obsahuje vápník, který je skvělý pro silné a zdravé kosti.

Fotografie: Pixabay

Různé doplňky stravy a komplexy vitaminů také nejsou vhodné. Mnoho z nich stojí spoustu peněz a některé mohou škodit zdraví. Pečlivě tedy po 40. roce života volte svou stravu a svému tělu dodejte množství výživných a zdravých potravin, které obsahují spoustu vitamínů.

Vynechte koláčky a brambůrky u večerního sledování televize

Jestli máte sklon k neustálému žvýkání, raději jezte pomalu a důkladně žvýkejte každé sousto. Zapomeňte na večerní vyjídání ledničky a chroupání chipsů u večerního seriálu. Místo brambůrek nebo sladké čokolády si k televizi vezměte rotoped a udělejte něco pro své tělo.

Další věcí, která by měla být tabu, je rychlé občerstvení. Instantní potraviny, mezi které patří například nudle nebo dokonce ovesné vločky, obsahují přísady, které nejsou dobré pro naše zdraví. Mezi takové patří umělé sladidla nebo konzervační látky. Dejte se raději na zdravý životní styl a jezte potraviny, které jsou opravdové.

Do své stravy byste měli přidat také probiotika. Zánět ve střevech není příjemná záležitost, a také urychluje stárnutí těla. Pomoci mohou bakterie mléčného kvašení, které se nacházejí v přírodním jogurtu. Pomohou uzdravit střevní mikroflóru a tím se zlepší stav vaší pokožky. Červené maso vyměňte za drůbež a ryby, rostlinný olej z olivový a snižte množství sacharidů na maximum. Dopřejte si velké množství:

  • zeleniny a ovoce
  • luštěnin a čočky
  • mandlí
  • slunečnicových semínek

Úplně vynechte cukr, protože stimuluje proces glykace bílkovin a to je jednou z hlavních příčin stárnutí těla.