Nejčastější důvody, proč jsou ženy ve vztazích nešťastné

Fotografie: Freepik

Co brání ženám, aby se cítily ve vztahu šťastné? Proč jsou na cestě ke štěstí různé překážky? Podívejte se na svůj vztah s partnerem. Možná vám tyto myšlenky a okolnosti brání ve šťastném a zdravém vztahu.

Každý vztah samozřejmě vypadá a funguje úplně jinak a měly byste na to myslet. Existují ale situace a myšlenky, které ničí mezilidské vztahy vše stejně. Pokud se v některém z těchto stavů nacházíte, tak byste měli svou situaci přehodnotit a možná začít znovu.

Lev Nikolajevič Tolstoj kdysi řekl: „Všechny šťastné rodiny jsou si podobné, každá nešťastná rodina je nešťastná svým vlastním způsobem.“ Pravda je, že všechny nešťastné páry jsou nešťastné podle několika typických scénářů, které byly dlouho studovány odborníky na poli psychologie. Podívejme se, co nejčastěji bývá problémem:

  • odkládáte život a myslíte, že se za štěstí platí,
  • pocity utrpení a udělání stejné chyby stále dokola,
  • přílišná snaha a nedosažitelné štěstí.
Fotografie: Pixabay

Neodkládejte svůj život

Tento pocit znají snad všechny ženy, a to zejména ty na rodičovské dovolené. Mnoho žen si myslí, že nejdřív musí všechno vyprat, vyžehlit, uvařit, porodit další dítě, naučit ho chodit a mluvit a teprve potom si budou moci odpočinout. Jistě už jste si samy někdy pomyslely, že nejdřív uděláte tohle a támhleto a o víkendu si trochu odpočinete. Problém je, že ten okamžik „potom“ nikdy nepřijde. Tak dejte potěšení na první místo už teď.

Znáte větu: „Za všechno se v životě musí platit?“ Určitě ano. Máte pocit, že nyní je vše v pořádku a to znamená, že se brzy musí něco pokazit a již nyní se tím stresujete? Přestaňte. Někdy je život krásný jednoduše proto, že si to zasloužíte. Nemusíte za své štěstí platit, ale jen si ho užívat. Nemyslete na to, co se v budoucnosti možná nikdy nestane a budete mnohem šťastnější a spokojenější se vztahem a životem, který právě máte.

Požádat o pomoc není ostuda

Mnoho žen si bere na svá bedra příliš mnoho. Takové ženy ovšem během času začnou trpět a přitom se ani nesnaží problém řešit. To ale musí jednoho dne pochopitelně vyústit v kolaps. Staráte se o děti, úklid, vaření a vše ostatní, jednoznačně potřebujete pomoc. Jistě si myslíte, že vše zvládnete sama, protože jste silná. Ale nevěřte tomu. Požádat manžela o pomoc s čímkoli, co potřebujete, abyste si mohla trochu odpočinout, vám pomůže dosáhnout psychické pohody.

Říká se, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíte. Není to pravda. Máte několikátý vztah a říkáte si: Proč se tohle vždy stane mě? Pravděpodobně je to proto, že si neustále vybíráte muže stejného typu, i když vám jejich vlastnosti pro život vůbec nevyhovují.

Důležité je zde si to uvědomit a něco s tím udělat. Pokud vám vadí, když je muž tichý, chladný a příliš submisivní, tak si najděte takového, který bude hlasitější a dominantnější. Jedině tak se vyhnete dalšímu zklamání.