Osmnáctiletá matka opustila své dítě hned po porodu. Naštěstí vše vyřešila duchapřítomnost zdejšího lékaře

Fotografie: Freepik

Situace, kdy zůstane novorozené dítě v nemocnici a matka ho opustí, bohužel není tak vzácné. Je nesmírně smutné si uvědomit, že některé těhotné ženy nakonec nejsou připraveny na mateřství. Nově narozené děti po porodu opustí. A tyto děti jsou poté svěřeny do péče sociálních služeb.

A bohužel ne všem dětem se podaří najít novou, milující rodinu. Příběh, který se nachází níže, je netradiční, ale plný soucitu a mateřské lásky. Opustili byste své dítě vy?

Dnes se podíváme na příběh člověka, který zachránil dítě někoho jiného ze sirotčince. Ve skutečnosti se ženy stala spolupachatelkou trestného činu, hodnotíme-li situaci z hlediska zákona. Ale díky svému odvážnému činu měla malá holčička skutečnou a milující matku a otce. Když se podíváme jen na projekt Klokánek u nás, a to pouze za rok 2019, uvidíme šokující čísla:

  • Klokánek poskytl přechodnou péči celkem 1 055 dětem,
  • z toho bylo nově přijato 833 dětí,
  • z toho bylo 187 z nich mladších tří let,
  • téměř polovina z nich byla do projektu začleněna z bytových a finančních důvodů.

Opuštění dítěte v porodnici

Žena po třetí otěhotněla a do nemocnice šla v klidu, protože přesně věděla, co ji čeká. Při minulém těhotenství se jí narodila dvojčata, což bylo v jejich rodině poprvé. Během třetího těhotenství se proto na toto téma objevilo mnoho vtipů.

Ona i její manžel se k vtipkování přidali a řekli rodině, že jim z nemocnice přivezou vnuka a vnučku. Oba ale velice dobře věděli, že čekají jen jedno dítě, a to chlapečka. Nastávající matka ale měla podivnou předtuchu, která ji neopustila až do porodu.

Žena v pořádku porodila zdravého chlapečka bez komplikací. Ale o pár hodin později za ní přišel znepokojený lékař. „Náhodou jsem zaslechl, jak s manželem mluvíme o dvojčatech na prenatálním oddělení. Vím, že bych o to neměl žádat, ale musím se o to alespoň pokusit,“ řekl hlavní lékař. Šok přišel o několik minut později, když jim vysvětlit, o co je žádá.

Záchrana života

Poté se jim svěřil s tím, že v ten samý den na oddělení porodila 18 letá dívka naprosto zdravé děvčátko a okamžitě podepsala odmítnutí rodičovství. Snažili se jí přemluvit, ale ona se rozplakala, zavolala si taxi a odjela. Potom se jich zeptal, jestli si nechtějí dítě vzít, jako vlastní. S papírováním jim pomůže.

Rodiče byli samozřejmě v šoku. Myšlenky se jim honily hlavou obrovskou rychlostí. Děti by měly vyrůst v laskavém prostředí s někým, kdo se o ně bude starat. Rodina již měla čtyři krásné děti. A s pátým by se jejich rodina mohla stát ještě silnější a přátelštější.

Rozhodnutí matky bylo pochopitelně hnáno mateřským instinktem. Proto se dítěte s manželem ujali. Jde o ojedinělý případ, kdy opuštěné dítě skončilo v milující rodině. A zbytek rodiny se z druhých „dvojčat“ také velmi radoval.