Fráze, které můžete říct jako modlitbu pro posílení vašeho vztahu

Fotografie: Depositphotos

Někdy se může stát, že se ve vztahu objeví problémy. Je to naprosto normální, protože vztah tvoří individuality, které nemusí mít na vše stejný názor. Někdy se problémy mohou protahovat do delšího časového období. A najednou můžete mít pocit, že už k sobě nepatříte. Než se to dostane do této fáze, a uděláte tu chybu, že se rozejdete s člověkem, který vám byl souzen, můžete použít jednu z těchto frází.

  1. Chceš s něčím pomoci?
  2. Prosím, odpusť mi.
  3. Jsi krásná/krásný.
  4. Moc tě chci.
  5. Mám tě rád/ráda takovou/takového jaká/ý jsi.

Nepodceňujte fráze

Tyto ani jiné fráze, o kterých váš milovaný ví, proč je říkáte, rozhodně nepodceňujte. Určité věty mohou mít v každém vztahu jiný význam. Někde, kde je určitá věta bezvýznamná, může tato stejná věta zachránit vztah.

Někdy je důležité si tyto fráze znovu poslechnout, abyste se ujistili, že platí. Níže už si můžete přečíst pět nejdůležitějších frází, které byste ve vztahu neměli zapomínat používat. Čas od času je opakujte, pečlivě zvažte jejich význam. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat: některé rodinné problémy a nespokojenost se vyřeší sami.

1. Chceš s něčím pomoci?

Neočekávejte, že se vás váš milovaný pokaždé zeptá. Nenuťte ho, aby vám četl myšlenky, a necvičte se, abyste četli ty jeho. Mnohem efektivnější je vyjádřit své touhy slovy. Nechte svého partnera zvyknout si na tuto komunikaci. A jak bude potěšen, když pocítí vaši touhu pomoci. S největší pravděpodobností ani nebude potřebovat pomoc, ale věřte mi, vaše slova budou vysoce ceněna.

2. Prosím, odpusť mi.

Každý někdy chybuje. Je to prostě součástí toho, že jsme lidé. Avšak přiznat si svou chybu je velice těžké. A ještě těžší je přiznat ji před někým druhým. Takže samotná žádost o odpuštění je velice obtížná. Ať už se cítíte provinile nebo ne, někdy může taková žádost o odpuštění udělat hodně.

Lidé zapomněli, jak překročit sebe kvůli druhému, i když tomu druhému je opravdu špatně. Je pro nás tak těžké přiznat, že se mýlíme. Avšak pochopení vlastní nedokonalosti je klíčem nejen k rodině, ale také k osobnímu štěstí.

3. Jsi krásná/krásný.

Pokud se vám líbí, jak vašemu partnerovi sluší nová košile nebo nové šaty, pochvalte ho. Když se vám bude zdát, že to vaší druhé polovičce sluší více, než jindy, prostě to řekněte. Nemusí to ale být pouze tehdy, když se krásně obleče a někam se chystá.

Ale například když si rozčeše vlasy před spaním. To, že se svému protějšku stále líbíme, je pro něj velice důležité. Mnoho lidí si obecně myslí, že je to samozřejmé. To je mylná představa. Dlouhá absence komplimentů vede ke komplexům.

4. Moc tě chci

Tato složka vztahu je samozřejmě jednou z nejdůležitějších. Někdy problémy v posteli ničí skvělé vztahy. Ženy jsou často nervózní ze svého vzhledu a pochybují o sobě. Právě tato slova mohou manželce ukázat, že se vztah manžela k ní za ta léta nezměnil a vzrušuje ho stejně jako dříve.

5. Mám tě rád/ráda takovou/takového jaká/ý jsi.

Život je změna. Všechno nemůže zůstat při starém – svět se mění, my se měníme. Problém mnohých párů pak spočívá v tom, že se mění priority:

  • Jeden z partnerů chce to, co předtím nepotřeboval (kariéra, dítě).
  • Jeden z partnerů zůstává doma s dítětem, druhý přijde domů unaven z práce a nemá sílu se rodině věnovat (i když by chtěl).
  • Konflikty ve fungování domácnosti (například každodenní úklid apod.).

Je nemožné, aby se dva lidé setkali, žili spolu mnoho let a vůbec se nezměnili. Vývoj je však i v dobrém směru děsivý a jeho přijetí může být velmi obtížné. Ano, vedle vás není stejná osoba jako před deseti lety. Ale to není špatná zpráva! Ani vy nejste takoví, jako kdysi. I když si těchto změn nevšímáte, dějí se. Ale poznání, že jste milovaní přesně tak, jak jste byli kdysi, je velmi inspirativní.