Objevte tajemství partnerského soužití. Vztahu je třeba dát více, než jenom lásku

Fotografie: Freepik

Páry, které spolu vydržely desítky let, nebo celý život, potvrdí, že jde o péči, kterou vztahu dáte. Kromě lásky je zapotřebí tolerance, schopnost dělat kompromisy i schopnosti odpouštět. Jaká další pravidla má dlouholetý společný život, který je navíc šťastný?

Komunikujte

Komunikace je ve vztazích základním kamenem! Mluvte spolu nejen o maličkostech, jako je večerní program v televizi, ale také o důležitých věcech, jako jsou životní plány nebo pocity

Obzvláště o pocitech partneři málo hovoří. Věřte druhé polovičce, a sdělte svá tajemství, touhy i pocity. Stejně tak dejte druhému šanci na odezvu.

Naslouchejte!

Nezapomínejte naslouchat partnerovým problémům, radostem, kritice i lásce. Zvládnete tak na partnera reagovat a pomůžete mu vyřešit problém, budete sdílet jeho radost, napravovat své chyby i oplácet lásku. A váš vztah pokvete!

Upřímnost nadevše

Každý z nás má různé zájmy, touhy nebo cíle. Sdílejte své vize s partnerem, a to samé chtějte z jeho strany. Vzájemná upřímost je důležitá, chcete-li pěstovat vztah, ve kterém budete na stejné vlně.

Udržte tajemství

Pamatujte na to, že společný sexuální život a partnerova tajemství jsou věci, které by měly zůstat pouze mezi partnery. Svěřováním kamarádce u kávy tak pomaličku ruinujete vlastní vztah.

Milujte ho

Velké dary neznamenají velkou lásku, tu tvoří malá gesta. Naslouchejte partnerovi a projevujte mu lásku takovým způsobem, po kterém touží. V neposlední řadě nezapomínejte na fyzický důkaz lásky. Aby vám sexuální život „šlapal,“ zkoušejte nové věci a nečekaně se překvapujte.

Fotografie: Pixabay

Věnujte se mu

Trávit čas vlastními zájmy je potřeba, stejně tak, jako čas trávený společně. Podnikejte společné výlety, zahrajte si hry nebo jděte na večeři, jednoduše buďte chvíli sami dva. Je paradoxní, že u společného bydlení může být trávení společného času kritickým bodem, ve kterém se z páru stanou spolubydlící. Společné trávení večerů by mělo být samozřejmostí!