Šanci na budoucnost nemá každý pár, i když se nyní spolu cítí šťastní

Fotografie: Pixabay

Existuje spoustu párů, kterým je ze začátku spolu dobře, ale postupem času se ze vztahu vytratí láska nebo spolu partneři nedokážou komunikovat a problém je na světě. Na pravidlech je skvělé, že pro každé existuje výjimka.

Na opačné straně si mohou dva lidé, kteří si dříve nerozuměli, vytvořit skvělý vztah, který nakonec může skončit svatbou a založením rodiny. Je však několik typů párů, které zkoušky partnerství nezvládnou.

Problémem může být narcismus nebo i víra ve změnu chování partnera

Pokud vám připadá, že ve vztahu se z citů vyznáváte jen vy, je to určitě problém. Je těžké milovat partnera nade vše, když on tyto city neopětuje nebo je vůči nim imunní. Důležitá je komunikace mezi partnery, porozumění, společné řešení problémů. Jestli se ale cítíte ve vztahu nespokojeni, s partnerem jste vše probrali a on nemá zájem se na vztahu dále podílet, je asi nejlepším řešením rozchod.

Velkým problémem může být různý názor na životně důležité otázky. Ze začátku každého vidíme v růžových barvách, smějeme se, neřešíme otázky budoucnosti nebo názorů.

Pokud však přemýšlíme o tom, že s partnerem vztah posuneme dál, je nutné si tyto otázky zodpovědět. Víte například, jaký má názor na výchovu dětí nebo manželského svazku? Spoustu mužů, ale i žen, neumí být ve vztahu věrni. Koho by ale tato možnost napadla, když je člověk zamilovaný?

Narcističtí lidé zapomínají projevovat empatii a také city ke svým partnerům nebo také příbuzným. Jsou velmi zahledění do sebe a být s takovým člověkem ve vztahu je velice obtížné. Nemají potřebu vyjadřovat city nebo o nich mluvit s ostatními, proto je pro ně otázka manželství velmi ošemetná.

Důležité v partnerství, pokud spolu již žijete delší dobu, je přijetí partnerových chyb. Jestli vás na něm něco štve, je dobré si o tom promluvit, ale nemůžete čekat, že svoje špatné návyky změní nebo u něj vymizí úplně. Na některých lze samozřejmě pracovat. Nikdo není dokonalý.

Partnera zajímá jen sex nebo má nezdravé návyky? Bude těžké to změnit

Pokud si sami sobě navzájem ubližujete nebo děláte věci jen proto, abyste druhému oplatili jeho nevhodné chování, zakládáte si na špatných návycích. Není moudré podvádět svého partnera, pokud on udělal to samé. Nesnižujte se na jeho úroveň. Zkuste o tomto problému hlavně mluvit. Problém může být také to, že partner nerad chodí na návštěvy k vaší rodině. Pokud to bude trvat dlouhodobě, vztah se může úplně rozpadnout.

Ve vztahu je důležitá také otázka peněz. Pokud se partner o penězích s vámi bavit nechce, pravděpodobně s vámi do budoucnosti ani nepočítá. Muž je především živitel rodiny, i když to tak není vždy. I žena má právo pracovat, pokud se na to cítí a přispěje tím do rodinné kasy. Rodinné spory o peníze by neměly být tématem dne.

Jestli uvažujete o dítěti, je důležité se domluvit na tom, jak dlouho bude matka s dítětem doma a jak moc se to dotkne vaší finanční situace. I během rodičovské dovolené chce žena vytvářet hodnoty, vzdělávat se a být muži nápomocná. Kvalitní a častý sex také není zárukou kvalitního a dlouhodobě šťastného vztahu

Fotografie: Freepik

Lidé spolu musí komunikovat nejen o sexu a svých potřebách v této oblasti, ale také o všedních věcech. Každý den před odchodem do práce partnera políbit, ptát se ho, jaký měl v práci den nebo i společný nákup potravin nebo celodenní výlet udělá ze vztahu ten šťastný, který má velkou šanci vydržet po dlouhá léta.