Rodiče zjistili, že jejich syn nemůže být jejich. Nakonec zjistili, že došlo k výměně dětí

Fotografie: Pixabay

Jistě jste o podobných případech již slyšeli. V nemocnici byly náhodně vyměněny děti. Obvykle se na to přišlo poměrně rychle. Avšak existují také případy, kdy se na toto nepřišlo dostatečně včas. Rozloučit se pak s dítětem, které jste celou tu dobu považovali za své, je ohromně těžké.

Mnozí rodiče se nechali slyšet, že by asi dlouho uvažovali o tom, zda dát vědět příslušným úřadům. Zkrátka a dobře: když už se tak dlouho staráte o dítě a dáváte mu lásku, nemůžete s tím jen tak přestat. A to ani přesto, že biologicky k vám dítě nepatří.

První pláč o mámu

Když se Mercy Casanellas loučila v pondělí se svým osmnáctiměsíčním synem, stalo se něco, co neočekávala, její syn:

  • ji obejmul,
  • začal hořce plakat,
  • nechtěl pustit ruku své matky.

Říkáte si, že to jsou normální projevy takto malého dítěte, které ví, že jeho matka odchází? Ano, to skutečně jsou. A to se snažila matce vysvětlit i chůva, která měla chlapce na starosti. Avšak chůva nevěděla, že toto jsou vlastně první projevy chlapcovy náklonnosti k matce. A proto matka přece nemohla jen tak odejít. Bylo to vůbec poprvé, co jí její malý syn řekl, že ji miluje, že chce její blízkost a že nechce, aby odešla.

Matka byla šťastná

A za takový projev byla Mercy neskutečně šťastná. Ještě nikdy kvůli ní její syn takto neplakal. A také Mercy měla co dělat, aby nepropukla v slzy. Ovšem v slzy štěstí.

Později chůvě vysvětlila, proč se takto chovala. Poprvé jí její syn Mojžíš ukázal, že ji miluje a potřebuje jí obejmout jako matku. Ukázalo se, že tento chlapec byl při narození vyměněn! Mercy kojila a vychovávala cizího chlapce celé tři měsíce.

Výměna chlapců

Po těchto třech měsících si Mercy a její manžel uvědomili, že malý Jacob nemůže být jejich. Kontaktovali proto příslušné úřady a snažili se přijít na to, u koho se jejich pravý syn nachází. Naštěstí se ho podařilo dohledat poměrně brzy.

Výměna dětí a jejich návrat k biologickým matkám zní jako dobrý konec, nemyslíte? Maminky konečně mohly držet v náručí své vlastní dítě. Avšak tak idylické to bohužel nebylo.

Chlapci se stýskalo po „nepravé“ matce

Zatímco Jacob se usmíval a nikdy neplakal, Mojžíš byl pravý opak. Mercy se začala obávat, že není dobrá matka. Nyní se ale ledy prolomily a Mercy a malý Mojžíš jsou nerozlučná dvojka.