Zajímavé fakty o dětech, které většina rodičů nezná

Fotografie: Pixabay

Že děti rostou až neskutečně rychle, je známý fakt. Které fakty ale o dětech nevíte? Pojďte se podívat, jaké zajímavosti jsme o dětech zjistili.

Do dvou let děti vyrostou v průměru až čtyřikrát. Do šesti měsíců dokáže novorozenec až zdvojnásobit svou váhu. Takových zajímavých faktů pro vás však máme o mnoho více. Ty největší zajímavosti o dětech máme už z jejich prenatálního věku:

  • dítě do svého narození zvýší svou hmotnost až třikrát milionkrát
  • časem se jejich růst však zpomalí, jinak by dospělí člověk mohl vážit až 450 kg
  • dítě vnímá hlas své matky už z břicha

Ty nejzajímavější fakta jsme však sepsali do celého článku. První zajímavostí je skutečnost, že dítě v prenatálním věku bere ty nejlepší živiny své matce. Plod je totiž podporován v růstu díky živinám, které matka sní. Ty nejlepší si vezme dítě pro sebe a “zbytky” nechá své matce. Proto se také těhotným ženám doporučuje vyvážená a co nejkvalitnější strava.

Fotografie: Freepik

To, zda dítě bude v budoucna levák nebo pravák, se také určuje už v břiše matky. Už v prenatálním věku se totiž dítě učí používat ruce a například na ultrazvuku můžete již zaznamenat, zda si cucá palec na levé nebo na pravé ruce. Zajímavostí je také to, že předčasně narozené děti jsou většinou leváci.

Plod reaguje na světlo i zvuky

Dítě již v době těhotenství rozeznává zvuky a dokonce i světlo. Již od čtvrtého měsíce těhotenství dítě rozezná ostré světlo namířené na břicho a dokonce na něj okamžitě reaguje obrácením se na jinou stranu. Stejně tak rozeznává i hlasité zvuky.

Čtvrtá zajímavost o dětech vás skutečně překvapí. Děti již v prenatálním věku buduje své DNA a naprosto unikátní otisky prstů se plodu tvoří již ve třetím měsíci těhotenství. Pátým faktem, o kterém jste jistě nevěděli, je pláč dítěte. Děti totiž pláčou již od 26. týdne těhotenství, ve svém plodovém vaku. Slzy a křik sice čekat nemůžete, ale všechny ostatní znaky jsou vědecky podložené.

Děti rády skáčou na trampolíně díky své matce

Věděli jste, že skákání na trampolíně dětem navozuje pocit štěstí? Je tomu tak proto, že ještě v prenatálním věku dítě skákalo nahoru a dolů díky smíchu matky. Pokud se těhotná žena směje, její dítě v břiše skáče doslova jako na trampolíně.

Poslední zajímavost se týká spíše peněženky rodičů a ekologie. Věděli jste, že dítě od narození po naučení se na nočník spotřebuje přibližně osm tisíc plenek? Takový počet plenek se skutečně dokáže projevit na rodinném rozpočtu.