Žena nepřestala být matkou ani v 98 letech. V úctyhodném věku se takto rozhodla postarat o svého 80letého syna

Fotografie: Depositphotos

Některé matky berou svou pozici v rodině jako práci na plný úvazek a o své děti se chtějí starat do konce života. Stejně to má i tato žena, která se nastěhovala za svým synem do domova důchodců.

Občas se stane, že nějaká žena nemá v životě příliš mnoho štěstí a zůstane sama na výchovu svého dítěte. V takové chvíli musí zastávat roli matky i otce dohromady, což někdy může být velmi obtížné. Tato žena se ve věku 98 let přestěhovala za svým synem, aby se o něj mohla i nadále starat.

Role matky je někdy složitá

Každá maminka mnohdy v životě zažívá se svým dítětem těžké chvilky. Může spojit na výchovu dítěte síly se svým manželem, ovšem ne vždy je to možné. I v případě, že na své dítě matka nezůstane sama a nestane se z ní samoživitelka, může si se svým dítětem vytvořit skutečně blízký vztah. A je úplně jedno, jestli má dceru nebo syna.

Díky blízkému vztahu mezi rodičem a dítětem se stává mnoho věcí jednodušších. Člověk se má na koho obrátit, když potřebuje, a vždy je tu někdo, kdo mu v případě nouze pomůže. Dalším důvodem, proč se snažit vybudovat si dobrý vztah se svým potomkem, je to, že se mu můžete svěřit s čímkoliv a máte si vždy s kým popovídat.

Vztah matky se synem

Pokud se ženě narodí syn, musí počítat s tím, že se pro něj stává vzorem. Její syn si totiž poté bude vyhledávat dívky, jež se chovají podobně jako jeho matka. Dále se také může stát to, že jakmile syn začne dospívat, začne po něm matka vyžadovat různé věci, jako jsou například opravy věcí v domácnosti a těžké práce, které by jinak požadovala po svém muži. V horším případě pro ni bude problémem, když se její syn začne starat o jinou dívku.

Ada se celý život stará o svého syna

Tato žena jménem Ada Keatingová se po celý život stará o svého syna a péči o něj považuje za své životní poslání. Dělá jí to totiž radost a jejímu synovi to nijak nevadí. Díky tomu, že se k sobě chovají hezky a mají velice silný vztah, si vystačí pouze oni dva spolu a nepotřebují k životu nikoho dalšího. Jednoho dne ale musel být její syn Tom (80 let) odvezen do domova pro seniory, kde se dostal do péče ošetřovatelek.

Žena se přestěhovala za svým synem

Jelikož Ada nechtěla zůstat sama, rozhodla se odstěhovat do domova důchodců za svým synem Tomem, který zde žil již 1 rok. Ada se dříve živila jako pečovatelka a svého syna velmi miluje. Z tohoto důvodu se o Toma znovu začala starat hned poté, co se za ním do domova důchodců přestěhovala. Tom z toho měl velkou radost a sami pečovatelé řekli, že od té doby, co Ada v domově bydlí také, se jejich stav zlepšil a je na nich vidět, že jsou spolu rádi.

Zdroj: Repubblica