Mateřská láska bez hranic: Bezmála 100letá matka pomáhá synovi

Fotografie: Depositphotos

Je úžasné, že maminka ve věku 98 let se rozhodla přestěhovat do pečovatelského domu, aby se starala o svého 80letého syna. Ukazuje to silnou rodinnou vazbu.

Je důležité, aby se senioři cítili milováni a podporováni, a takováto opatrovnická situace může tuto péči poskytnout. Je důležité, aby bylo zajištěno, že maminka má dostatečnou podporu a pomoc při péči o svého syna, aby se ujistila, že je schopna tuto roli zvládnout, a zároveň aby její vlastní potřeby byly také splněny.

Celý život strávili společně

Když se stanete mámou, už nikdy jí být nepřestanete. Ani když jste nemocná, ani když jste vyčerpaná – a stejně jako Ada Keatingová z Anglie, ani když je vám 98 let. Adin syn, osmdesátiletý Tom Keating, byl přestěhován do domova pro seniory Moss View Care Home v anglickém Liverpoolu. Tom a Ada pocházeli z Wavertree. Tom žil celý život s maminkou, protože nikdy nebyl ženatý. Ada bývala pomocnou zdravotní sestrou, zatímco Tom před odchodem do důchodu pracoval jako malíř a dekoratér.

Nemoc je měla rozdělit

Tom musel být přemístěn do domova Moss View Care Home, protože potřeboval další podporu. A právě o rok později se Ada připojila k němu, aby se o něj mohla osobně starat. Ada má čtyři děti a Tom je nejstarší. Má tři sestry, Barbaru, Margi a Janet, která bohužel zemřela, když jí bylo pouhých 13 let. Oba spolu tráví spoustu času a užívají si jednoduché činnosti, jako je sledování oblíbených televizních pořadů, hraní her nebo jen pití čaje.

V rozhovoru pro Liverpool Echo Ada uvedla, že Tomovi každý večer dává dobrou noc a každé ráno ho zdraví na dobré ráno. Tato milující maminka svému synovi říká, kdy přijde dolů na snídani. Tom byl opravdu neskonale šťastný, že se s Adou opět setkal v domově pro seniory, a řekl: „Jsou tu moc hodní a já jsem rád, že se s mámou vídám častěji, když tu teď žije.“

Takový případ není běžný

V rozkošném videu se matka a syn podělili o některé věci, které spolu rádi dělají: Nelze popřít, že ti dva jsou nerozluční, vidí to i jejich rodina a personál v domově pro seniory Moss View. Philip Daniels, vedoucí pečovatelského domu, řekl, že je velmi dojemné vidět, jak blízký vztah sdílejí. Je velmi vzácné vidět matky a jejich děti společně v jednom pečovatelském domě a personál chce jejich společný čas co nejvíce ozvláštnit.

Je pravda, že být matkou může být skutečně vyčerpávající: věnujete svůj čas a úsilí svým dětem. Jejich potřeby jsou pro vás na prvním místě od chvíle, kdy zjistíte, že čekáte dítě, po celý zbytek vašich dní. Ale ve skutečnosti jsou všechny únavné dny a bezesné noci ničím ve srovnání s množstvím radosti a klidu, které matka cítí ve svém srdci, když ví, že její dítě je šťastné a zdravé. I přesto, jak vyčerpávající to může být, byste to všechno udělala v mžiku znovu bez ohledu na svůj věk.

Zdroj: Liverpoolecho