Milovaný manžel se ztratil beze stopy! To, co se stalo za 15 let, každému vyrazilo dech

Fotografie: Freepik

Příběh vypráví o neuvěřitelné události, která se odehrála ženě jménem Anne McDonnellové a její rodině. Milá rodina žila v malém domě v malé vesnici Larchmont na krásném předměstí New Yorku. Její manžel vedl poštovní službu, kde pracoval dlouhých 25 let. Byl velmi laskavý a ke všem zdvořilý. Jim a Ann se milovali z hloubi duše a v roce 1960 se vzali. Žádné děti se jim nenarodily, zůstali pouze sami dva.

Osudový zvrat

V roce 1970 v únoru a březnu se Jimovi McDonellovi stala série zvláštností a neúspěchů. Neúspěchy nepředstavovaly nebezpečí, ale ovlivnily jeho osud. Jednoho dne Jim chtěl vynést odpadky a podklouzla mu noha na terase – poranil si páteř a hlavu. O několik málo dní později při odjezdu do práce Jim kýchnul a neukočíroval auto, které narazilo do telefonního sloupu. Narazil hlavou do předního skla.

Další den v práci se mu zatočila hlava a spadl ze schodů. Po deseti dnech se zotavil a znovu ztratil kontrolu a narazil hlavou do sloupku. Jim byl nalezen s otřesem mozku a odvezen na tři dny do nemocnice. 29 března si půjčil Jim auto svého kamaráda a vydal se na letiště pro svého bratra a jeho rodinu. Poté v 22 hodin je odvezl k sestře a odevzdal auto. Byl mu nabídnutý odvoz domů, ale odmítl. Ve 23:15 zavolala Anne sestře, ale ta neměla tušení, kde Jim je. Ve dvě hodiny ráno šla Anne na policii.

Fotografie: Pixabay

Vyšetřování

Vyšetřování vedl detektiv George Mulcahy a Jima znal. Byl to pro něj slušný a vstřícný člověk. Proto si byl George jistý, že Jim nezmizel kvůli nepoctivému chování. Nic a nikdy nenasvědčovalo tomu, že by chtěl Jim spáchat sebevraždu. Pouze se přiklonili k amnézii, která může být způsobena v ojedinělých případech.

Modlitba

Jak prozradila sestra Ann: Ann několik týdnů procházela domem a modlila se. Modlila se za Jima a doufala, že se jí vrátí. Ann se držela velmi pevně jen díky víře v boha a věděla, že její modlitba bude jednou vyslyšena. Čekala a čekala. Večer, co večer sledovala křeslo, na kterém Jim dřímal. Často měla sen, že se Jim vrátil domů, ale on tam nebyl.

Jakmile se Ann mírně vzchopila, věděla, že musí odejít něco dělat. Stala se zdravotní sestrou v nemocnici, to se psal rok 1977. Přesto všechno stále věřila, že se její milovaný manžel vrátí. Jeho osobní věci byly uklizené a stále stejně uspořádané. Jednoduše Ann stále čekala.

Co se doopravdy stalo?

Skutečně se stalo to, z čeho měla Ann starost. Jim utrpěl amnézii. Pravděpodobně v době ztracení odjel Jim vlakem. První věc, na kterou si vzpomněl, byla, že byl v centru Philadelphie. V tomto městě začal Jim nový život. Živil se jako realitní makléř, později jako čistič klecí po zvířatech a přes noc pracoval v restauraci, kde si získal vyznamenání za dokonalé palačinky, vstřícnost a vždy skvělou náladu.

O rok později se stal i členem katolického týmu sv. Huga. S nikým nemluvil o své minulosti a nikdo jeho minulost nevyzvídal. Ovšem, někdo mu ale jednou řekl, že podle jeho přízvuku musí pocházet z New Yorku. Jim odpověděl: možná! Zanedlouho se seznámil s místní servírkou, která ho měla velmi ráda. Měla již své děti a Jim je měl také rád. Na Vánoce se převlékl za Santu a stal se ještě větším hrdinou. Zanedlouho se Cheryl a její matka roznemohla a prohlásila, že Jim musí být jeden z kněží nebo banditů.

Fotografie: Pixabay

Deprese a obnovení vzpomínek

Měsíc před Vánocemi si Cheryl všimla, že Jim stichl a měla podezření, že upadnul do depresí. Ano, Cheryl děti sledovaly pohádku, kde ukazovali příběh pošťáka a Jim prohlásil: Myslím, že jsem jednou pošťákem byl. A dál pravil: Nevím kde, možná v New Yorku? Zdá se mi, že si pamatuji i své rodiče.

Těsně před Vánocemi Cheryl se svou rodinou čekali na Jima, ale on nepřišel. Dva dny před Vánocemi Jim spadl a narazil si hlavu. Druhý den to nebyl Jim, byl velmi rozrušený a opět si bohužel kvůli motání hlavy, poranil hlavu. 24 prosince se probudil s dobrou náladou a nerozuměl tomu, co se to s ním děje. Uplynulo již 15 let a Jim si vzpomněl. Vzpomněl si na své jméno i na to, jak se jmenovala jeho žena! Jima se zmocnila panika. Co se stalo Ann? Vdala se nebo mě přijme zpět?

Zpět doma

Ann se právě vrátila z mše a zapalovala svíčky za Jima. Náhle ale zazvonil domovní zvonek. Pomyslela si, že to asi bude sestra. Otevřela dveře a strnula. Stál tam muž s bílým vousem, okamžitě poznala, že je to Jim. Ahoj Ann! Oba byli šťastní, dojetí a hodně plakali. Vše ale nakonec dobře dopadlo.