Objevte skryté účinky konzumace obyčejného česneku. Zázrak přírody, který většina lidí podceňuje

Fotografie: Depositphotos

Česnek rozhodně nemusí být používaný jen jako koření v kuchyni. Jestli máte špatné spaní, dejte si ho pod polštář a uvidíte rozdíl.

Česnek je stoprocentně jedna ze superpotravin. Sám o sobě je lékem na víceméně všechny problémy. Má antibiotické, antibakteriální a antiseptické vlastnosti, je také bohatý na vitamíny A, B, C a D. Obsahuje sirné sloučeniny, vápník, draslík, zinek, selen a allicin. Nejenže je výborným kořením, můžete ho i aplikovat přímo na pokožku. A můžete si ho dát i pod polštář a hned se vám bude lépe spát, říká lékařka

Česnek je dobrý pro srdce

Věřte tomu, že česnek je pro vaše srdce nejlepším přítelem, protože jeho konzumace je skvělá pro kardiovaskulární systém. Česnek je jednou z potravin, které mohou předcházet srdečním chorobám. Studie ukazují, že lidé, kteří konzumují česnek každý den, mají nižší hladinu cholesterolu v krvi než ostatní. Také vás ochrání před tvorbou krevních sraženin v tepnách.

Fotografie: Pixabay

Proti virům a infekcím

Česnek je rovněž skvělým přípravkem proti virům a infekcím. Allicin, který česnek obsahuje, účinně bojuje proti virům a dodává mu neúprosné léčivé vlastnosti. Česnek je také výborný pro lidské zažívání, bojuje proti špatnému cholesterolu a usnadňuje správné vylučování moči. Používá se i pro kosmetické účely, stačí si potřít pokožku hlavy česnekem a už vás nebude trápit vypadávání vlasů.

Fotografie: Pixabay

Česnek pod polštářem

Položte si před spaním pod polštář neporušený stroužek česneku. Někomu může vadit jeho vůně, tak si ho zabalte do nějakého obvazu nebo látky. Díky česneku budete zdravěji spát a ráno se probudíte svěží.

Fotografie: Pixabay

Věděli jste, že v minulosti lidé věřili, že je česnek ochrání před zlými duchy a energiemi? A on to není úplný nesmysl. Česnek totiž obsahuje zinek, který působí na váš mozek tak, že se cítíte klidní a naprosto v bezpečí.

Zdroj: Healthline