Poloha při spánku s partnerem prozradí o vašem společném vztahu více, než si myslíte

Fotografie: Depositphotos

Komunikace v páru je klíčem ke zdravému vztahu. Kromě verbálního projevu však může být výmluvná i řeč těla. Neverbální signály nám mohou hodně napovědět o tom, co si myslíme a cítíme.

Fyzické projevy mohou prozradit mnoho o našich nejhlubších emocích – od výrazu obličeje až po způsob, jakým před někým stojíme. V tomto článku se dozvíte, co vaše poloha při spánku vypovídá o vašem vztahu. Komunikace je jedním z nejdůležitějších aspektů vzájemného soužití. Umět vyjádřit své pocity, ale také porozumět pocitům druhé osoby je pro trvalost vztahu zásadní.

Řekni mi, jak spíš, a já ti řeknu, jak moc miluješ

Sdílet s partnerem své sny, touhy a přání je jedním z tajemství trvalého milostného vztahu. Udržovat dialog a zároveň vědět, jak vyvážit chvíle ticha, je dokonalá rovnováha pro zlepšení vašeho vztahu. Kromě řečí a jiných slovních výměn však mohou naše gesta, pohledy a postoje skvěle ilustrovat naše emoce – a to je mnohem víc než jen slova.

Pokud jde o polohu při spánku, každý má své vlastní preference. Když jsme sami, můžeme si dovolit využít veškerý prostor a jedinou prioritou je naše pohodlí. Ale co když se o své útulné hnízdečko musíte podělit se svou drahou polovičkou?

1. Spíte vedle sebe, zády k sobě

Tento postoj zastává mnoho párů. Udržujete s partnerem fyzický kontakt, aniž byste ohrozili své pohodlí. Pokud spíte tímto způsobem, znamená to, že váš vztah je založen na lásce, důvěře a nezávislosti. Nemusíte si dokazovat své city, dáváte najevo, že po sobě toužíte, ale že potřebujete svůj prostor k dýchání.

Fotografie: Freepik

2. Spíte zády k sobě, aniž byste se dotýkali

Tato poloha je také velmi častá. Mnoho lidí se rádo přitulí ke svému partnerovi, když ulehnou do postele, a pak si raději udržují odstup, aby mohli spát. Pokud nemáte s něhou ve vztahu žádné problémy a dělali jste to vždy, znamená to jednoduše, že svému vztahu důvěřujete, ale potřebujete svůj prostor, abyste se mohli pohodlně vyspat.

3. Spíte v poloze na lžičku

Tento postoj zaujímají zejména lidé, kteří mají tendenci chránit svého partnera. Podporuje intimitu, náklonnost a pocit bezpečí. Pokud dáváte přednost této poloze, znamená to, že svému partnerovi důvěřujete a že vám pomáhá uklidnit se. Tato pozice také naznačuje, že jste ve vztahu oba spokojení a že vás vztah naplňuje.

4. Spíte tvářemi k sobě

Tomu se říká pozice milenců. Pokud spíte tváří v tvář a objímáte svého partnera, znamená to, že máte intenzivní a vášnivý vztah. S partnerem musíte být neustále v kontaktu, i když potřebujete spát. Je důležité, abyste cítili jeho přítomnost, ať už se dotýkáte jeho ramen, nohou nebo chodidel. Tím dáváte najevo, že svého partnera skutečně milujete a potřebujete s ním udržovat trvalý vztah.

Fotografie: Freepik

5. Spíte v objetí

Spaní v náručí je klasická poloha, která se objevuje ve všech romantických filmech. Ačkoli je to trochu klišé, ve skutečnosti to svědčí o skutečné lásce v páru. Vyjadřuje potřebu ochrany a intenzivní spojení mezi oběma partnery.

Zdroj: Mindbodygreen