Únava – nepřítel začínajícího jara

Je jaro, konečně sluníčko, teplo, a vy se nedokážete radovat před neustálou únavu? Víme, co za tím vším stojí a jak s tím bojovat. Nejste jediní, které jarní únava trápí!

Únava moderní dobou?

To, že dnes lidé více spěchají a jsou více ve stresu, je pravda, ale za jarní únavou tyto problémy dnešního moderního světa nestojí. S jarním vyčerpáním bojovali i naši předci. V těle člověka se prostě dějí změny, které neovlivníme. Mnozí však toto období přechází jakoby nic. Citlivější lidé však zaznamenají na svém těle změny, které přináší přechod z chladné zimy do jarem provoněného prostředí.

Imunitní systém je vyčerpaný

V zimě musel imunitní systém pracovat na plné obrátky, aby nás ochránil před nemocemi, prochladnutím. Byly na něj kladeny vysoké nároky a to nejen na naši obranyschopnost, ale i na energetické zásoby, díky kterým se tělo dokázalo rychleji zahřát. Více pracovat musel například i žaludek, ale také žlučník a játra. Jen si vzpomeňte na všechny zimní večery při vánočním cukroví, se svařeným vínem…

Jak tělu pomoci?

Nyní je potřeba, abyste vy pomáhali svému tělu se zregenerovat. Rychleji se tak zbavíte únavy, kterou trpíte. Dopřejte si lehkou stravu bohatou na vitamíny. Omezte alkohol. Určitě je vhodné myšlenkami zabrousit k detoxikaci těla, která jej vyčistí a nakopne.

Když nejde o jarní únavu

Pokud budete pociťovat únavu i přes to, že jaro se ustálilo a tělo už mělo nabrat dostatek sil, zbystřete. Tady už nemusí jít o dočasné vypotřebování zásob energie! Může jít o signál, že se děje něco vážnějšího. Deprese, choroby srdce, chudokrevnost. Pokud si nebudete jisti, zda je vše v pořádku, určitě se obraťte na svého lékaře.

Obrázek: pixabay.com