Řekněte stop stresu v práci díky několika triků, které vám značně uleví

Fotografie: Pixabay

Stresu v práci se čas od času nevyhne žádná z vás. Schválně si teď položte ruku na srdce a upřímně si odpovězte, kdy jste naposledy zažily klidný den v práci, kdy vás nic nerozčílilo, netrápilo ani nestresovalo. Správě, už si ani nepamatujete, viďte? Stresové situace v pracovním prostřední sice neovlivníte, ale rozhodně můžete ovlivnit vaší reakci na ně.

Jednoduše se ze stresu v práci vyžvýkejte!

Pokud vám to situace dovolí – žvýkejte! Je dokázáno, že jakmile člověk ve stresové situaci sáhne po žvýkačce, sníží tak hladinu stresového hormonu v těle. Je samozřejmé, že ne vždy se to hodí – zběsile žvýkat jako i život – ale pokud budete moci, nezdráhejte se ze stresové situace vyžvýkat!

Zvelebte si pracovní prostředí!

Můžete si pracovní prostředí – alespoň částečně – upravit k obrazu svému? Pak máte vyhráno, neboť i tohle funguje proti stresu v práci! Obecně platí, že se člověk cítí mnohem lépe v prostředí, které je mu příjemné, nežli tam, kde se necítí dobře za normálních okolností, natož pak ve stresu či shonu. Pomoci vám může živá rostlina, obrázek či fotografie rodiny.

Zamlsejte si – i to proti stresu v práci zabírá!

Vezmeme-li to z dlouhodobého hlediska, zahánět stres jídlem určitě není ten nejlepší nápad, ovšem tu a tam se na tuhle metodu můžete s klidným srdcem spolehnout. Jakmile vám v práci začnou téct nervy a do hlavy se bude vrážet nepřiměřené množství krve, slupněte nějakou dobrotu, která polaská vaše chuťové buňky a ihned vám bude lépe. Sázkou na jistotu jsou například slané oříšky, pražení mandle a klidně i ta čokoláda.

Vůně dokáže hotové zázraky!

Jestli něco dokáže se stresem zatočit, pak je to rozhodně aromaterapie. Samozřejmě chápeme, že si na stole v kanceláři nemůžete zapálit vonné tyčinky, ale proti lahvičce příjemně vonícího oleje, ke kterému si v případě potřeby přičichnete, by snad nikdo nic proti mít neměl.