Nízkokalorický koktejl pro zlepšení metabolismu a posílení imunity

Fotografie: Freepik

Potenciál červené řepy se často podceňuje. Málokdo ví, že je to velmi prospěšná plodina, která má mnoho benefitů pro vaše zdraví. Tato nízkokalorická dobrota vám pomůže v udržení štíhlé linie. To ale není všechno. Přečtěte si dnešní článek a naučte se recept, na ten nejlepší koktejl.

Proč jíst červenou řepu

Pokud ji zkombinujete se dvěma dalšími přísadami, kokosem a zázvorem, dostanete delikátní smoothie, které vašemu tělu dodá spoustu vitamínů a minerálů. Stejně tak nakopne vaši imunitu a posílí zdraví. Při pravidelné konzumaci řepa

  • posiluje imunitu
  • urychluje trávicí proces
  • zahání pocit hladu

Ozdravný koktejl tří ingrediencí

Jako první si povíme něco o kokosu. Kokos je cenným zdrojem živin, pro celé tělo. Navíc skvěle hydratuje a vyživuje pokožku. Přesto mnoho lidí kokos jíst vůbec nechce. Domnívají se totiž, že bílý vnitřek kokosu je samý tuk. To je sice pravda, ale měli byste vědět, že tento tuk je zdravý a tělo ho potřebuje.

Zlepšuje metabolismus a pomáhá zůstat na zdravé váze. Rovněž je cenným zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Oživuje všechny buňky v těle a udržuje nás v té nejlepší kondici.

Druhou ingrediencí je zázvor. Tento jemně pálivý kořen se používá jako koření do kuchyně všech možných národů a zemí po tisíce let. Zároveň je také známý jako lék na všemožné choroby a potíže.

Fotografie: Pixabay

Zázvor bojuje proti všem druhům zažívacích obtíží. Stimuluje vznik žaludečních šťáv a vstřebávání živin z jídla ve střevech. Odstraňuje přebytečnou tekutinu z tkáně a zrychluje metabolismus. A to je jasný důvod, proč by ho měl konzumovat pravidelně každý, kdo chce zůstat fit.

V hlavní roli řepa

Smoothie z řepy, kokosu a zázvoru si můžete dopřát v jakoukoliv dobu během dne. Doporučujeme ale ho pít po ránu. Po tomto drinku byste měli sáhnout především v době, kdy máte zvýšenou fyzickou aktivitu. Připravte si kokosové mléko nebo čerstvý kokos, řepu, kousek zázvoru a litr vody.

Fotografie: Pixabay

Smíchejte bílý vnitřek kokosu s litrem teplé vody. Rozmixujte. Měli byste dostat bílou tekutinu, která má konzistenci mléka. Do tekutiny přidejte nakrájenou řepu a zázvor. Opět rozmixujte. Výsledný koktejl by měl mít růžovou barvu. Sceďte. Ačkoliv se většinou podává za studena, teplá varianta je také skvělá. Nezapomeňte nám napsat, jak vám chutnalo!