70letá žena se rozhodla sdílet svá tajemství, díky kterým vypadá šik i v takto vysokém věku

Fotografie: Depositphotos

Stárnutí je běžný proces, při němž dochází ke změnám ve struktuře a funkcích těla. Tyto změny se mohou u jednotlivých osob lišit. Některé ženy zvládnou výzvu vypadat mladě i s přibývajícím věkem.

Norma Williams je sedmdesátiletá žena, která patří k lidem, jež na svůj věk nevypadají. Myslíte si, že existuje kouzelný nápoj, který vám pomůže vypadat mladší? Mít méně vrásek, žádné šediny, nebo dokonce bolesti kloubů? Norma je žena, jež je spokojená se svým vzhledem a žije v dokonalé harmonii se svým tělem. Dnes se s vámi podělí o svá tajemství mládí!

Skutečná krása těla pochází z nitra

Norma se před časem rozhodla opustit svou rodnou zemi a přestěhovat se do Itálie, kde se svým o deset let starším manželem vede firmu. Sedmdesátiletá žena hovoří o svém životním stylu a vysvětluje, že cvičí od svých 20 let a dělá to každý den. Norma dodává, že krásné tělo není definováno výškou nebo váhou, jako je tomu u modelek. Můžete být vysocí nebo nízcí, rovní nebo křiví, dobré tělo je především tělo, které obdivujete, když se podíváte do zrcadla!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Norma Williams (@spoletorentals)

Norma říká, že její strava je bohatá na zeleninu, ovoce a bílkoviny a že je gurmánkou, která si čas od času dopřeje pár zákusků, aby potěšila své chuťové pohárky! Jejím oblíbeným jídlem jsou špagety (z celozrnné pšenice) se zeleninou a olivovým olejem. Norma vysvětluje, že olivový olej je její nejoblíbenější olej a neváhá ho přidávat do všech jídel.

Tipy, jak vypadat stejně mladě jako Norma

Méně stresu

Studie ukazují, že stres způsobuje fyzické změny v těle, které mohou urychlit stárnutí. Zvýšená hladina hormonů, jako je adrenalin a kortizol, způsobuje zvýšení krevního tlaku a zrychlení srdeční frekvence. Odborníci doporučují používat relaxaci k zastavení chronického stresu. Studie provedená v roce 2005 v Massachusettské všeobecné nemocnici v Bostonu ukázala, že meditace může zabránit změnám v mozku souvisejícím s věkem.

Vyhýbejte se špatným tukům

Vyhýbejte se tukům obsaženým ve zpracovaném mase, smažených potravinách a jídlech z rychlého občerstvení. Existují dobré tuky včetně omega-3 mastných kyselin (losos, ořechy a semena), které pomáhají stabilizovat náladu, udržovat silné kosti a předcházet viditelným známkám stárnutí. Dr. Michael Roizen, předseda anesteziologického oddělení Clevelandské kliniky v Ohiu, tvrdí, že každý člověk potřebuje dva gramy omega-3 mastných kyselin denně!

Fotografie: Freepik

Více pohybu

Pravidelné cvičení vám nejen pomůže zhubnout, vybudovat svaly a posílit kosti, ale také vám zlepší náladu a pomůže vám jasně myslet. Studie citované Národním institutem pro stárnutí ukazují souvislost mezi cvičením a lepší výkonností mozku.

Dostatečný a kvalitní spánek

Chronický nedostatek spánku nebo nekvalitní spánek má neuvěřitelně negativní vliv na to, jak se cítíme. Když spíme, naše buňky se obnovují a opravují, protože růstový hormon působí pouze v noci. Pokud se špatně vyspíte, můžete být ve stresu, což může vést k napjatosti vlasů a může to bránit přísunu živin do pokožky (včetně té vlasové) a způsobit, že pokožka a vlasy budou vypadat matně.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Norma Williams (@spoletorentals)

Zdroj: The Sun