Znaky skutečně zralé osobnosti prozradí, zda je váš partner ten pravý nebo jen ztrácíte čas

Fotografie: Getty Images

Už po celá tisíciletí řeší zamilované ženy, zda je jejich partner ten pravý a zralý muž, který ví, co chce. Můžete to vyčíst z následujících stereotypů chování.

Nejsem mu dobrá jen pro zábavu? Záleží mu na mně? Je to partner pro život? To jsou jen tři z mnoha otázek, které zamilované ženy trápí už po celá tisíciletí. Zamilovanost je krásný stav, ale pak přichází vystřízlivění a někdy i šok. Jak je všeobecně známo, muži psychicky dozrávají později než ženy, a výjimkou není ani čtyřicátník, který stále neví, co od života vlastně chce a zůstává dítětem v těle dospělého muže. Přinášíme přehled typických situací, které mohou prozradit, že je něco špatně.

Dospělý muž má srovnané priority a neskrývá se před problémy

Jedním ze znaků skutečně zralé osobnosti je to, že má muž uspořádaný život a neutíká před případnými problémy z minulosti. V poslední době se často objevují muži kolem čtyřiceti let, jež si z minulosti vlečou dluhy a exekuce, které neřeší. Pokud nějaké staré hříchy trápí skutečně zralého muže, řeší je a ví, jak se s nimi vypořádat. Je mu jasné, že problémy nemizí samovolně, když se tváříme, že neexistují. Má srovnané priority a tuší, co je pro život nutné a potřebné.

Fotografie: iStock

Nebojí se komunikovat a zvládá kompromisy ve vztahu

Zralý muž se obvykle nebojí mluvit o svých obavách. Nenechává svou partnerku záměrně dlouho v nejistotě a případné problémy s ní komunikuje. Za svou partnerku se nestydí a hrdě ji představí svým přátelům a známým. Pokud to tak není, máte důvod se domnívat, že před vámi něco skrývá. Dokáže se na problém podívat i z vašeho pohledu a dohodnout se na případném kompromisním řešení, od kterého neuhýbá. Váží si všeho, co do vztahu přinášíte, za předpokladu, že se stejně chováte i vy.

Chorobní žárlivci a manipulátoři rozhodně dospělí nejsou

Nezralí muži se často oddávají různým manipulativním hrám, které na vás zkouší. Vytváří tak umělé krize a rozbíjí jimi svůj neuspokojivý pocit. Vám ale takové epizody znepříjemňují život a odčerpávají energii. Totéž schéma chování se vztahuje i na chorobné žárlivce, kteří vyloženě vyhledávají situace, kdy mohou svou žárlivost projevit. Takový partner obvykle nevytváří žárlivé výstupy, proto, že vás miluje, ale spíš proto, že vás chce vlastnit a vyžaduje vaši plnou pozornost.

Fotografie: Freepik

Nebojí se přiznat chybu a zná vaši cenu

Skutečně dospělý člověk zná své chyby a nebojí se je přiznat. Všichni totiž nějakou chybu mají, ale ti, kdo dospěli, se na sobě snaží pracovat a chyby eliminovat. Zralý muž nepochybuje o vašich kvalitách a když máte sebevědomí na nule, pomůže vám se odrazit ode dna. Kvalitní vztah ale vyžaduje práci a úsilí obou partnerů. V celém článku píšeme jen z pohledu žen o mužích. Nezralost se ale opravdu netýká výhradně mužů. Pravdou je, že se tyto faktory objevují i u něžného pohlaví.

Zdroj: Consciousreminder