Zpevněte ochablé svalstvo za pomoci několika jednoduchých cviků

Fotografie: Freepik

Vypracované a hezky vytvarované paže vypadají velmi atraktivně. Přesto mnoho lidí příliš neusiluje o jejich vytvarování. Svalstvo jim tak ochabuje a kůže jim visí. Pohled na takové paže nemusí být pro všechny příjemný. Přitom stačí jen 5 minut času každý den k tomu, aby se situace změnila. Stačí použít pár jednoduchých cvičení, ke kterým není zapotřebí žádné velké vybavení. Prostě jen stačí chtít a začít.

Kruhy a letadlo

Kroužení pažemi je první cvičení, které je možné provést prakticky kdekoliv a kdykoliv. Výchozí pozicí je postavit se vzpřímeně a natáhnout ruce do stran. Ramena by měla být rovna a rovnoběžná se zemí. Pomalu otáčejte pažemi v kruzích, měňte směr a rotujte alespoň 30 vteřin. Je to jednoduché, rychlé a efektivní.

Fotografie: Pinterest

Druhým cvičením je letadlo. Výchozí pozicí je postavit se do svislé polohy s pažemi nataženými do boku. V tomto cvičení se pažemi nehýbe. Mějte je pouze natažené do stran, zavřete oči a představte si, že klouzáte vzduchem s nataženými křídly. Zkuste v této pozici vydržet alespoň 30 vteřin.

Fotografie: Pinterest

Triceps a kliky

Výchozí pozicí cvičení na tricepsové kliky je posadit se zády vzpřímeně a nohama k sobě. Natáhnout je přímo před sebe. Záda udržet rovné může být obtížné, nicméně se nemusíte ničeho obávat, protože jde jen o dočasnou výchozí pozici. Položte ruce za záda, mírně nakloňte páteř dozadu a opírejte se o ruce. Vaše kotníky by se v této pozici měly trochu ohnout. Zvedněte zadek narovnáním paží a poté spusťte ruky dolů. Zvedejte se a spouštějte se 30 vteřin.

Fotografie: Pinterest

Dalším cvikem jsou klasické kliky, které zde určitě nemusíme vysvětlovat. Můžete zvolit kliky široké, klasické nebo úzké. Stejně tak můžete dělat kliky v pozici prkna nebo s položenými koleny. Zkuste vždy dělat kliky aspoň 30 vteřin.

Fotografie: Pinterest

Tlačítka a hrudník

Výchozí pozicí cvičení tlačítka je postavit se vzpřímeně s rukama nataženými na bok. Ruce ohněte v lokti a nasměrujte je do středu k hrudi. Představte si 2 těžké předměty držené blízko před sebou, přibližně ve výšce břicha. Pak si představte, že se oba předměty vracejí do původní polohy. Tento postup opakujte aspoň 30 vteřin.

Fotografie: Pinterest

Výchozí pozicí cvičení jednorázový hrudník je položit dlaně k sobě, jak při modlení. Spojit lokty, aby se vzájemně dotýkaly. Ruce zvednou nahoru do úrovni hrudníku a postupně s nimi pohybovat po dobu 30 vteřin.

Fotografie: Pinterest

Nůžky a superman

Postavte se vzpřímeně s nohama od sebe a ruce natáhněte před sebe a držte je rovně. Postupně pažemi vytvářejte nůžkovitý tvar a postupně je střídejte. Vždy se vraťte do výchozí pozice a teprve potom změňte postavení paží. Opět cvičte 30 vteřin.

Fotografie: Pinterest

Posledním cvičením je superman. Lehněte si na břicho a ruce natáhněte před sebe. Zvedněte ruce a nohy nahoru, spolu s hlavou. Hlava by měla být ve stejné úrovni jako ruky. Vydržte tak 2 vteřiny a vraťte se do výchozí pozice.

Fotografie: Pinterest

Úvodní Fotografie: Pixabay