Jak rychle a efektivně zhubnout? Existují potraviny, jejichž konzumace přispívá ke spalování tuků

Fotografie: Freepik

Každý z nás se snaží redukovat váhu k vysněnému tělu. Pokud je to i vaše přání, pak vás zaujme seznam potravin, které dokáží spálit tuky i při jejich samotné konzumaci. Jaké potraviny to jsou?

Chcete efektivně zhubnout a dosáhnout své vysněné postavy do plavek? Pak se vám do vašeho dietního plánu a jídelníčku budou hodit následující potraviny. Ty totiž dokáží skvěle nastartovat metabolizmus a spalovat tuky v těle.

Nadváha je aktuálním tématem po celém světě

S nadváhou se potýká velké procento lidí po celém světě. Když pomineme estetickou část problému, mnohem závažnější je ta zdraví škodlivá. Pokud i vy dlouho toužíte po štíhlé a krásné postavě i zdravém životním stylu, pak si určitě oblíbíte tento seznam stravy, která vám k vysněné postavě pomůže.

Někteří lidé se však nedokáží vzdát svého oblíbeného jídla a klasická dieta, upření jídla a velmi aktivní cvičení jim nahání hrůzu. Jestliže i vy patříte k milovníkům jídla, pak vás tento způsob rozhodně zaujme. Nejen, že si nemusíte hlídat svůj jídelníček tak drasticky, naopak můžete s klidným svědomím jíst a přitom dokonce rovnou hubnout. Existuje totiž mnoho potravin, které hned dokáží spalovat tuky v těle.

Některé typy potravin totiž dokáží zvýšit výdej klidové energie, jiné zase zvyšují termogenezi. Tento typ výroby tepla má za příčinu spotřebu energie a s ní také spalování tuků. Váš výdej energie s tímto jídlem spolu s dalším výdejem energie například při cvičení způsobí maximální výdej energie, se kterým spálíte mnohem více kalorií denně a dosáhnete svého vysněného výsledku mnohem dříve.

Podívejte se na ty nejznámější a nejoblíbenější typy potravin, se kterými dosáhnete výsledku mnohem rychleji a s velkým účinkem. První takovou super potravinou je rajčatový džus. Rajčatová šťáva obsahuje mnoho zdravých složek, které pomáhají k nastartování metabolismu. Mezi ně patří i vitamin A, který zrychluje metabolismus i snižuje tvorbu cholesterolu.

Fotografie: Freepik

Celozrnné obiloviny jsou velmi prospěšné k hubnutí

Na rozdíl od rafinovaných obilovin se ty celozrnné dokážou obrátit na vaši stranu ku zdraví. Celozrnné obiloviny totiž zvyšují energetický výdej v těle, který napomáhá k většímu nastartování metabolismu.

Semínka, ovesné vločky nebo například hnědá rýže patří do skupiny skvělých spalovačů tuků. Ovesné vločky obsahují vlákninu, která reguluje hladinu cukru v krvi i vaše chutě k jídlu. Vločky se doporučují pro start dne, k snídani.

Právě možná zvýšená hladina cukru v krvi dává tělu jasné signály hladu, i když tomu tak není. Z toho důvodu je určitě vhodné vybírat ty ovesné vločky, do kterých výrobci přidávají další cukr.

Fotografie: Freepik

Mandle a arašídy podporují fyzickou aktivitu

Bohatým zdrojem na omega-9 mastné kyseliny jsou mandle a arašídy. Tato zdravá pochoutka doplní do vašeho těla tento druh mastných kyselin, které pomáhají tvořit v těle mitochondrii. Jednoduše řečeno vám tato látka v těle pomůže zvýšit výdej energie i v případě, že jste naprosto v klidném režimu. Díky tomu budete spalovat tuky, i když budete zrovna sedět u televize a pochutnávat si na mandlích nebo arašídech.

Slunečnicový a kokosový olej pomůže nejen redukovat váhu, ale také prospěje vašemu celkovému zdraví. Tyto oleje fungují na podobné bázi jako mandle nebo arašídy, tedy pomáhají zvyšovat výdej energie pomocí omega-9 mastným kyselinám. kokosový olej navíc pomáhá udržet správnou hormonální hladinu v těle, která pomáhá pro správné spalování tuků.

Vejce je nejen zdravé, ale také dodá spoustu energie

Mezi základní potravinu v každém zdravém jídelníčku určitě patří vajíčka. Právě vejce obsahují velkou dávku aminokyselin. Díky aminokyselinám se z vejce stává skvělý doplněk proteinu do těla. Pokud zařadíte do svého menu vejce, pak budete velmi rychle sytí a pocit hladu rychle pomine. Proto se také vařené vejce často objevuje v dietních plánech a jídelníčcích.

Zdroj: Healthline