Nejdůležitější vitamíny pro posílení zdraví křehkých vlasů a nehtů. Vraťte jim jejich původní vzhled již během prvních týdnů

Fotografie: Freepik

Krásné vlasy a nehty začínají správnou výživou. Velmi důležité je hlavně doplnění důležitých vitamínů a minerálů. Některé jsou skutečně velmi důležité a pokud je nemáte v jídelníčku, sáhněte po doplňku stravy.

Vitamín A jako prevence lupů

Začněme důležitým vitamínem A, který je vynikající prevencí lupů. Dále se podílí na posílení vlasových folikulů, což má pozitivní vliv na celé vlasy již od kořínků. Vitamin A má mimo jiné pozitivní vliv na stav pokožky a brání předčasnému stárnutí, protože má přirozené antioxidační vlastnosti, takže chrání buňky před oxidativním stresem.

Fotografie: Freepik

Silné nehty s vitamínem E

Pokud jde o posílení nehtů, vyplatí se užívat vitamín E. Zároveň i tento vitamín poměrně znatelně stimuluje růst vlasů, takže pomáhá výrazněji v porovnání s obyčejnými séry nebo domácími maskami na vlasy.

Vitamíny skupiny B

Dalšími důležitými látkami pro zdraví vlasy a nehtů jsou vitamíny skupiny B. Jejich pravidelný příjem zajišťuje normální výživu vlasových folikulů, zabraňuje vzniku roztřepených konečky, obnovuje poškozené vlasy a urychluje jejich růst.

Konkrétně se doporučuje užívat kyselinu listovou jako B9 vitamín, protože podporuje regeneraci buněk a efektivní metabolismus, což má mimo jiné příznivý vliv i na nervový systém.

Fotografie: Freepik

Nejčastější příčiny vypadávání vlasů a nekvalitních nehtů

Pro přesné určení příčiny problému s vypadáváním vlasů nebo silným lámáním nehtů je lepší poradit se s lékařem. Existuje totiž až příliš mnoho vnějších faktorů, které mohou ovlivnit stav vašich vlasů a nehtů. Jedním z nich je hlavně dlouhodobý chronický stres nebo naopak až příliš intenzivní kratší stresová událost.

Dále se na kvalitě vlasů a nehtů negativně podepisují nesprávná výživa, špatné návyky a nadměrná konzumace alkoholických nápojů. Poté následuje nedostatek spánku a chronická únava, což bývá častý problém hodně pracujících lidí. Pro podporu zdraví a krásných vlasů, pokožky a nehtů se snažte být co častěji na čerstvém vzduchu, pravidelně sportujte, abyste nějak vyrovnali sedavý životní styl a snížili hladinu stresu v těle.

Dalším zjevným důvodem negativního ovlivnění kvality vlasů je nedostatek bílkovin. Zde však musíte pochopit, že nedostatek bílkovin pro vlasy a nehty je stejně škodlivý jako jejich nadbytek. Po úpravě stravy nebo nasazení nového doplňku stravy to chvíli trvá, než se změny projeví. Užívání zinku, vápníku, hořčíku, železa či komplexních přípravků tak vyžaduje trpělivost a víceméně pravidelnou důslednost i z pohledu zdravějšího jídelníčku.