Kvasnice, ač na to nevypadají, dokáží udělat s problematickou pletí divy. Využijte jejich sílu

Fotografie: Freepik

Akné si nevybírá, koho potrápí. Je záležitostí mnoha žen, mužů i dětí. Jak se ho zbavit co nejefektivnější cestou a mít opět dokonalou pleť? Metody nemusí být složité.

Zvláště u dospívajících, pro které je vzhled důležitější než cokoli jiného, svrhne sebevědomí na bod mrazu a může dokonce způsobit závažné psychické problémy. Pokud trápí i vás, můžete zkusit na chvíli odložit drahé přípravky z lékárny a vydat se přírodní cestou. Obyčejné droždí si dokáže poradit s akné, splihlými a nezdravě vypadajícími vlasy a dokonce i se suchou pokožkou těla.

Vyživená a dokonale vyhlazená pleť? Není problém

Akné vzniká ucpáním pórů nahromaděným kožním mazem a odumřelými buňkami. Nic nefunguje zázračně a na počkání a proto je důležité, se o svou pleť pravidelně a co nejlépe starat. Čistit obličej, krk a dekolt byste měli dvakrát denně, jednou týdně provádět peeling a nanášet vyživující masku – ta nemusí pocházet jen z drogerie nebo z lékárny, můžete si ji snadno a rychle vyrobit doma.

Fotografie: Freepik

Stačí smíchat kostku droždí s cca 100 ml vlažné vody a pořádně promíchat. Vznikne směs kašovité konzistence, která se nanáší na obličej, krk a dekolt. Masku můžete smýt, jakmile začne zasychat. Poté pleť ještě jednou důkladně vyčistěte. Viditelných výsledků dosáhnete přibližně po měsíci pravidelného týdenního používání.

Kožní problémy? Stanou se minulostí

Pokud trpíte ekzémy, seboreou nebo jen suchou pokožkou, nejlepším lékem je hydratace. Používáním hydratačních krémů a omezením pobytu ve vodě se příznaky těchto kožních problémů sníží na minimum.

Co když se ale horké vany nedokážete vzdát? V tom případě ji proměňte v ozdravnou lázeň. Rozpusťte si v koupeli kostku droždí a na 15 minut se do ní naložte. Díky obsahu vitamínů B1,B2, B6 a kyseliny listové bude vaše pokožka dokonale vyživená a hydratovaná.

Fotografie: Freepik

Vlasy lesklé jako nikdy předtím

Máte vlasy bez lesku s poškozenými konečky? To se dá řešit i bez návštěvy kadeřníka a utrácení za profesionální šampony a kondicionéry. K oživení vaší kštice použijte masku, na kterou budete potřebovat:

  • 1 čajovou lžičku medu
  • 1 polévkovou lžíci mléka
  • 20 g čerstvého droždí

Všechny ingredience důkladně smíchejte a nanášejte na umyté vlasy po celé jejich délce. Díky obsahu biotinu budou vlasy lesklé a plné života od kořínku ke konečkům.