Zbavte se vrásek díky jednoduchým tipům, které vás udělají minimálně o 10 let mladší

Fotografie: Depositphotos

Pokožka stárne. Je to přirozený jev a nelze ho úplně zastavit. S vráskami si však poradit lze, a to několika přípravky s vyhlazujícím účinkem.

Vznik vrásek má několik důvodů. Mezi nimi je například stres, nedostatek spánku, špatná hydratace nebo špatný životní styl. Na vině může být pochopitelně také sluníčko. Obecně se vrásky začínají tvořit již od pětadvacátého roku života. Objevit se však mohou již dříve. Závisí to zejména na dědičných dispozicích. Znečištění a kouření mohou ztrátu tonusu dermis urychlit.

Jak proti nim bojovat

Pokud se vám při zamračení na čele vytvoří hluboká rýha, nemusíte hned sahat po botoxové injekci. Vhodnější bude vyzbrojit se olejem z rýžových klíčků. Vhodný je také olej z kapsle vitamínu E. Pomocí oleje pak dělejte kruhové masáže. Vytáhněte kůži a zase ji uvolněte. Rituál je vhodné opakovat každý den ráno i večer. Další možností, jak se zbavit vrásek, je používání hydratačního krému a kapslemi s vitamínem E. Z těchto věcí vytvořte pastu a nanášejte ji na čelo každý večer.

Fotografie: Freepik

Ke zmírnění známek stárnutí vám pomůže také chirurgická páska. Umístěte malý kousek tak, abyste čelo natáhli, a nechte pásku na čele přes celou noc. Rituál je ideální opakovat až třikrát týdně. Pro větší pevnost na pokožku ráno nalijte proud studené vody. Je to úžasné gesto krásy, které ji oživí. Nezapomeňte se také každý večer odlíčit pomocí speciálních přípravků. Nikdy na své pokožce nenechávejte líčidla přes noc, to pokožce opravdu nepomůže.

Lví krása

Rýhy, které se tvoří mezi obočím, jsou prvními vráskami, které se vyvinou. Jsou výsledkem opakujícího výrazu. Pokud chcete tyto rýhy eliminovat, snažte se vyhnout svalovým kontrakcím a zvyšte elasticitu své pokožky. Nechtěným vráskám pochopitelně můžete také předcházet. Jde to například pomocí specifické masáže. Je nutné pravidelně tlačit na určité body na obličeji, aby se vyhladily.

Fotografie: Unsplash

Stačí přiložit ukazováček, prostředníček a prsteníček na obočí a zatlačit dolů. Sval stahujte tři vteřiny. Opakujte desetkrát. Jedná se o takzvanou obličejovou jógu, která dokáže bojovat proti vráskám. Tato masáž se hodí nejen pro mladé slečny, které ještě vrásky nemají, ale mohou ji využívat i starší ženy, aby vrásky eliminovaly.

Zdroj: WomensHealthMag