Netradiční pomocník v boji proti vráskám. Zpomalte působení času na vaši pleť

Fotografie: Freepik

Vrásky na obličeji nepotěší nikoho, obzvláště ne ženu. Je to ale projev stárnutí, kterému se nikdo z nás nevyhne. Každý z nás chce zůstat déle atraktivní, a proto přinášíme neobvyklý způsob, jak tohoto efektu docílit.

V našem obličeji se odrážejí veškeré naše životní zkušenosti, ať už smutné nebo radostné. Zanechávají na našem obličeji stopu v podobě mnohdy nevzhledných vrásek. Při výběru správného prostředku proti vráskám nemusíme trávit hodiny v drogerii a utrácet za ně zbytečně velké peníze. Přinášíme recept na rychlou, účinnou a levnou pleťovou masku, kterou si snadno vyrobíte doma. Váš obličej tak opět omládne a bude působit svěžeji.

Kombinace s medem, ale i smetanou

Olej obsahuje velké množství vitamínů A a E, o kterých je známo, že urychlují proces regenerace pokožky a dodávají jí potřebnou hladkost a pružnost. V případě, že bojujete jemnými vráskami a stařeckými skvrnami, doporučujeme smíchat rybí olej se zakysanou smetanou a kapkou citronové šťávy. Takto připravený produkt naneseme na pokožku a necháme působit 20 až 30 minut. Během této doby je vhodné si připravit odvar z heřmánku, který následně použijeme na opláchnutí obličeje.

Na vyhlazení hlubokých vrásek je ideálním pomocníkem kombinace rybího oleje a medu. Rybí olej a med smícháme v poměru 1:1. Dostatečným množstvím v tomto případě je jedna čajová lžička. Výslednou směs naneseme na obličej a pomocí jemných krouživých pohybů vmasírujeme do pokožky. Necháme působit 20 až 30 minut a zbytky masky poté utřeme ručníkem. Obličej ještě opláchneme teplou vodou- Masku aplikujeme na obličej dvakrát týdně.

Nebojte se dlouhodobého působení ani vnitřního užití

V boji proti vráskám kolem očí je rybí olej ideální čistý, bez kombinace s jinými přípravky. Odborníci se shodují, že nejlepších účinku dosáhneme, pokud rybí olej necháme působit přes noc. Na oblast kolem očí před spaním naneseme malé množství rybího oleje a necháme působit 20 minut. Poté mírně opláchneme čistou vodou. Pokud nám z nějakého důvodu není příjemné nanášet si rybí olej na obličej, můžeme používat rybí olej ve formě tobolek.

Fotografie: Unsplash

Může se jednat o jeho nepříjemný zápach, ale i strukturu nebo původ. Ne každému je představa rybího oleje na obličeji příjemná. Ani v tomto případě ale nemusíme zoufat, vitamíny a prospěšné látky zůstávají zachovány i v tobolkách. Rybí olej nemá žádné kontraindikace, proto se nemusíme bát nebezpečných následků. Kromě problematické pleti si rybí olej poradí i s nadbytečnými kilogramy. Jeho pravidelná konzumace nám přinese tížené výsledky.

Zdroj: Healthline