Nejčastější chyby při čištění pleti, kterým je třeba se vyhnout. Naučte se pleť čistit správně

Fotografie: Pixabay

Čištění obličeje je více než důležité. Tímto způsobem dokážete udržet pleť zdravou bez akné a ucpaných pórů. Bohužel mnoho lidí takovou rutinu provádí špatně.

Mnoho lidí se domnívá, že obličej stačí každé ráno opláchnout vodou, bohužel opak je pravdou. Správně byste měli svou pokožku čistit nejlépe ráno i večer. Na druhou stranu najdou se mezi námi tací, kteří potřebují čištění pleti dvakrát denně, jiní vícekrát a jiní zase pouze jednou. Záleží na typu pleti. Suchá a citlivá pokožka by měla být čištěna jednou denně. Mastná pleť pro změnu vyžaduje čištění vícekrát denně.

Pokud máte mastnou pleť a potíte se, umyjte si ji co nejrychleji, tak zamezíte ucpávání pórů. Důkladným čištěním odstraníte nečistoty, jako je prach, bakterie a také odumřelou kůži. Špinavá pokožka, o kterou se nestaráte, může způsobovat potíže, mezi které patří oxidační poškození, rozpad kolagenu nebo tvorba vrásek.

Fotografie: Freepik

Čím čistit pleť

Mimo to, jak často pleť čistíte, musíte vědět, čím čistit. Ideální produkty jsou ty, které:

  • Nedráždí pleť
  • Neobsahují parfémy ani alkohol
  • Neobsahují alergenní látky

Doporučujeme pleť neumývat běžným mýdlem na tělo. Běžné mýdlo, ať už tuhé nebo tekuté, odstraní z pleti maz, který ji chrání. Také bohužel naruší pH a poškodí ochrannou bariéru. Tímto způsobem byste zajistili suchost a zčervenání pleti. Pleť potřebuje neutrální přípravek, který bude jemný a zároveň důkladně vyčistí. Nepoužívejte čističe s parfémy či konzervanty.

Dření pleti při čištění

Pokud si pleť při čištění tamponem přímo dřete, je to špatně. Je to velmi zvláštní, ale pokud pleť přímo dřete tamponem, hadříkem nebo ručníkem, pleť produkuje více mazu a ucpává póry. Každý, kdo chce hlouběji vyčistit pleť, by měl mít jemný přípravek. Pro hlubší vyčištění je třeba použít peeling. K těmto účelům použijte pouze ruce a čistěte pleť kruhovými pohyby.

Fotografie: Freepik

Po čištění

Po každém čištění, je nutná péče o pleť. Nejdříve pleť vyčistěte, umyjte vodou a poté otřete jemným ručníkem. Nedřete, pouze poťukáváním vysušte. Myslete na to, že musíte mít dva ručníky. Jeden pro tělo a jeden pro pleť. Ručník na pleť musí být vždy dokonale čistý, jinak by mohl obsahovat látky, které by pleti uškodily. Buďte opatrní a nesdílejte své ručníky. Takovým způsobem se jednoduše přenášejí bakterie. Na tělo, ruce i tvář by každý člen rodiny měl mít vlastní ručník, které se musí pravidelně a často měnit.

Správná péče

Než začnete s touto běžnou rutinou, měli byste si umýt ruce. Poté, pokud jste žena, dokonale se odličte, odstraňte make-up a řasenku. Tyto kroky jsou nejdůležitější. Mytí rukou před čištěním obličeje je velmi důležité, i když vaše ruce vypadají čistě. Nezapomínejte, že i když si umyjete ruce a poté sáhnete na telefony, ovladače a klávesnice, umyjte si ruce znovu. Tyto předměty jsou velmi špinavé a obsahují mnoho bakterií. Po vyčištění pleti svou pleť hydratujte pomocí lehkých a dokonale vstřebatelných krémů bez parfémů.

Zdroj: Healthline