Jednoduchá domácí péče vyřeší problémy s popraskanými patami

Je léto, vysoké teploty a mnoho lidí se potýká s vysušenou pokožkou. Chůze v žabkách a sandálech tomu napomáhá ještě více, takže naše chodidla dostávají opravdu zabrat. Ve chvíli, kdy kůže na patě praskne, nastává opravdu bolestivé období. Esteticky to také nevypadá úplně příjemně, takže je dobré umět se o pokožku nohou dobře starat. Existuje celá řada krémů a přípravků, nicméně postup, který jsme si pro vás připravili, stačí aplikovat jen jednou týdně.

Stop bolestivým prasklinám

Po zimě se mnoho lidí bojí podívat na své nohy. Suchá, tenká kůže, prasklinky na patách a mnoho dalších nepříjemných pohledů. Nejvyšší čas na návštěvu pedikúry, nicméně to vyřeší situaci jen na krátko. Mnohem lepší je znát způsoby, které si budete moci provést i sami doma, a nebudou vás stát majlant.

Pedikúra vyřeší problémy s pokožkou na nohách, nicméně to trvá opravdu jen na krátkou dobu. Zlepšení pokožky nohou a její úplné obnovení je možné díky domácím koupelím. Vyzkoušejte jeden z těchto receptů, které jsou na problémy s nohama nejúčinnější. Zbaví vás prasklinek na patách, suché kůže, pocení, mozolů a otlaků a dalších nepříjemností.

Dubová koupel

První recept je na domácí koupel nohou. Nemusíte chodit na pedikúru, bohatě stačí si tuto koupel udělat doma. Koupel s dubovou kůrou zjemňuje pokožku, eliminuje pocení na nohou a stimuluje odlupování starých buněk. Tuto proceduru stačí aplikovat jednou týdně.

Potřebujete k tomu jen 100 g dubové kůry a 5 litrů vody. Kůru vařte ve vodě po dobu 10 minut, můžete k tomu přidat i šalvěj. Následně do roztoku namočte chodidla na 20 minut.

Mléčná koupel

Vyzkoušejte také recept na mléčné nohy. Tato koupel se doporučuje pro ty, jež trpí otoky. Je také vhodná pro lidi s velmi unavenýma nohama. Stojíte-li celé dny na nohou, pak si určitě udělejte tuto báječnou koupel.

Fotografie: Pixabay

Mléko a olivový olej vyživuje pokožku nohou a hojí praskliny. Po této koupeli se vaše pokožka stane hedvábnou. Potřebujete k tomu jen: 2 litry převařené vody, teplé mléko, citronovou šťávu, olivový olej a skořici. Všechno smíchejte do jedné lázně. Namočte do ní nohy na 15 minut. Výsledkem budou krásně jemná a zdravá pokožka, kterou vám bude každý závidět.

Příjemná teplota

Opět zde platí, že stačí jen jednou týdně tuto koupel aplikovat. Nezapomínejte také na fakt, že voda lázně, resp. koupele, by měla být příjemný vašim nohám. Příliš horká voda není dobrá, stejně jako není dobrá příliš studená voda.

Druhá metoda je opravdovým potěšením pro všechny, které problémy s nohama trápí. Začněte s láskou pečovat o své nohy. Uvidíte, že se vám uleví a brzy se z nich budete opět radovat. Nečekejte až bude pozdě a praskne vám pata, ale začněte s péčí o nohy ještě dnes.

Úvodní Fotografie: Freepik