Exkluzívní rozhovor s Martinou Stetiarovou

Je nám ctí představit vám v dnešním článku úspěšnou a krásnou ženu – ještě lehce upravím, údajně nejkrásnější ženu Slovenska Martinu Stetiarovou. Jde o modelku, exfarmářku, vítězku soutěže World Bikini Model 2014, dokonce i herečku.

Účinkovala v televizních programech v Itálii. Když se vysloví Komisař Rex, je nejspíš všem jasné. A právě s tímto seriálem je spjata i samotná Martina. Stala se i múzou módního návrháře Ivana Doneva. Kdybychom měli pokračovat, kde všude se Martina angažovala, bylo by to na hodně dlouho. Nebudeme vás proto napínat a přejdeme rovnou k otázkám.

Martino, patříte ke krásným a přitažlivým ženám. Myslíte si, že krásné ženy to mají v životě snadnější než ty méně pěkné? I když se říká, že všechny ženy jsou krásné, ale je pravda, že některé prostě trochu více.

Zdravím vás. Tato otázka je zajímavá, protože je velmi diskutabilní. Někdy je být krásnou výhoda, například když mě zastaví policie, že jsem přešvihla rychlostní limit o pár km navíc, úsměv místo pokuty téměř vždy zabere. Nevýhodou je, když vás však zastaví policajtka. To dostanu pokutu i za to, že svítí slunce. Někdy je nevýhodou, když lidé soudí knihu podle obalu.

Vypadat hezky, být úspěšná a obdivována je určitě fajn. Ale tak, jako všechno má i popularita svůj rub a líc. Jak se vyrovnáváte s případnou kritikou a neodbytnými fanoušky? Protože osobně jsem přesvědčená, že to vyžaduje notnou dávku odvahy, vyjít se svou kůží na trh.

Naučila jsem se přijímat kritiku, především tedy konstruktivní kritiku, díky které posouvám své hranice nahoru. Co se týká kritiky ze strany fanoušků, pokud se naskytne, určitě si jí poslechnu nebo přečtu a jedu si dále svoje. Neřeším to do hloubky, nějak se nad tím nepozastavuji, každý má přece svůj názor. Mediálně známé osobnosti mají fanoušky, ale i neodbytné fanoušky, to prostě k tomu patří. Důležitá jsou čísla, což je sledovanost, takže i neodbytní fanoušci jsou přínosem v tomto směru. S těmi neodbytnými se z časového hlediska nedá řešit každého názor individuálně či pochopit smysl některých otázek. Pozvánky na kávu, rande nebo žádost o ruku mám na sociálních sítích v každé druhé zprávě. Nechávám tomu volný prostor, asi jako každý.

Měla jste někdy byť jen na okamžik pocit, že jste jiná než ostatní? Ať už v dětství či dospělosti. Pokud ano, tak v čem, kdy jste si to uvědomila?

Ano!!! Prostě už od mala jsem měla jasné cíle, představovala jsem si, jak budu vyhrávat korunky v soutěžích krásy aIMG_9881 stanu se úspěšnou modelkou – v té době jsem vůbec neměla k tomu předpoklady! Mám na všechno své strategie a pravidla, respektuji je, jen pokud mají opravdu smysl a význam. Uvedu malý příklad: tvrdí se, že hodinky patří na levou ruku. Kdo to pověděl? Nesmysl, proto je nosím na pravé ruce. Myslím si, že být sám sebou a mít vlastní názory, ne být jen „followerem“ je pravou cestou k úspěchu.

Je pro vás těžké oddělit osobní život od pracovního? Nebo to zvládáte lehce a umíte včas vypnout? Odpočívat já osobně považuji u takto vytížených lidí za umění. Ne každý to dokáže.

Miluji svoji práci a dělám vše na 100%. Užívám si obdiv a být středobodem pozornosti, cítím se přitom jako ryba ve vodě. Když se však kamery a fotoaparáty vypnou, měním se i já. Nevyhledávám pozornost, nechci být tím středobodem pozornosti, oblékám se ležérně. To jsou roztrhané džínsy, obyčejné tričko, conversky a minimální make-up. Mnoho lidí to překvapí, protože očekávají, že i v normálním životě vypadám jako sexbomba – opak je však pravdou. Svou práci nevnímám jako něco, co musím udělat, ale co chci. Proto zde není velký skok mezi prací a relaxací. Ale když už se to nakupí, věřte mi, dokážu vypnout a zresetovat tělo i ducha.

Je tréma pro vás jen slovo, nebo na vlastní kůži víte, o čem je řeč? Pokud se vás někdy zmocní tréma, jak jí zvládáte?

S trémou se dá zatočit, naučila jsem se jí prostě nemít. Velmi mi v tomto ohledu pomohla i herecká škola v Římě. Čím více má člověk zkušeností, tím více tréma ustoupí.

Mnoho žen nesnáší pavouky, jakmile vidí tvora, který má více než čtyři končetiny, ječí. Jak jste na tom s pavouky vy? Zachováte klid a razíte heslo „žij a nech žít“nebo hledáte papuč?

Pavouci jsou přece sympatické stvoření. Nemám potřebu se jich dotýkat ani se hloubkově zamýšlet nad jejich způsobem výroby pavučiny, ale určitě bych jim neublížila. Přece i oni chtějí žít, takže „žij a nechej žít“ je tady na místě.

Děkuji za super otázky a všechny srdečně zdravím – Martina

Děkujeme Martině, že si udělala ve svém nabitém programu čas, zodpovědět pár otázek. Přejeme mnoho dalších úspěchů a zajímavé pracovní nabídky. Musím říci, že se jedná o velmi milou osobu, která se neustále usmívá a ze všeho si dělá legrácky.