Vyzkoušejte fantastické domácí metody léčby problematické pokožky a dejte tomuto choulostivému problému navždy sbohem

Fotografie: Freepik

O pokožku bychom se měli starat stejně tak jako o své zuby, vlasy či nehty. Je velmi důležité, aby se jí dostalo té správné péče. Zjistěte, jak tedy na krásnou a zdravou pokožku.

Kůže je největší orgán lidského těla. Filtrují se přes ní nečistoty, které se nacházejí uvnitř našeho těla. Mnoho lidí také trpí problémy s pokožkou jako je suchá kůže, vrásky, akné a pupínky a mnoho dalších. Pokud se u Vám objeví něco takového, je potřeba zakročit včas a hlavně účinně. Jak tedy správně na problematickou pokožku? Vaše pokožka by měla být pevná, hladká, zdravá a lesklá. Využít můžete:

  • čistící a dezinfekční pleťovou masku
  • trik na vyhlazení vrásek
  • tip na pomoc proti suché pokožce
Fotografie: Freepik

Čistící a dezinfekční pleťová maska

Smíchejte jednu vaničku tvarohu s polévkovou lžící mléka a čajovou lžičkou medu. Směs naneste na půl hodiny na obličej tak, že vynecháte oči, rty a nosní dírky. Potom obličej důkladně opláchněte vlažnou vodou a zbavte jej veškerých zbytků pleťové masky. Takto vyčištěnou pleť osušte jemným ručníkem, opatrně, ať si obličej nepodráždíte. A následně jej namažte ideálně neparfémovaným krémem.

Trik na vyhlazení vrásek

Nejlepším pomocníkem v boji proti vráskám jsou plody lesních jahod. Ty rozmačkejte v misce vidličkou, poté si důkladně očistěte krk a obličej, na který budete jahody nanášet. Nejlépe se kaše na pleť nanáší prsty, proto byste měli mít dokonale čisté i ty. Nechte působit necelou půl hodinu, poté opláchněte vlažnou vodou a opět na obličej naneste neparfémovaný krém.

Na vrásky kolem krku je lepším řešením vanička tvarohu. Tvaroh zřeďte mlékem a naneste jej na čisté plátno nebo kapesník, který omotáte kolem krku. Po zhruba půl hodině krk opět opláchněte vlažnou vodou a namažte neparfémovaným krémem.

Fotografie: Freepik

Suchá pokožka

Na suchou pokožku nemusíte vyrábět žádné krémy ani zábaly. Nejvíce Vám pomůže mazat suchá místa jednou až dvakrát denně obyčejným sádlem nebo olivovým olejem. Pokud chcete, můžete přidat měsíček lékařský nebo třeba levanduli. Popraskaná a suchá kůže se rychle zahojí.

Pokud byste chtěli vyzkoušet nějaký ten recept, nebo potřebujete něco na cesty, vyrobte si levný krém. Dejte do hrnce rozpustit bambucké máslo, až se rozpustí, přidejte do něho vitamin E, který koupíte v lékárně. Vmíchejte zhruba jednu čajovou lžičku tohoto vitaminu. Takto hotový krém nalijte do vhodných nádob s uzávěrem a nadepište je.

Zdroj: Healthline