Okamžitě se vyvarujte chyb, kvůli kterým vypadáte až o 10 let starší. Dělá je drtivá většina žen

Fotografie: Depositphotos

Kdo z nás by nechtěl vypadat pořád krásně svěže a mladě? Mládí bohužel není věčné, ale obecně však postačí pouze dodržovat základní pravidla, abychom si zbytečně ještě roky nepřidávali.

Ať už se jedná o make-up nebo péči o pleť, vaše kosmetické postupy vám někdy mohou dodat starší vzhled. Pro bezchybnou pleť a omlazenou pokožku je důležité vědět, jakých chyb se vyvarovat, protože škodí vašemu zdraví, ale také vás činí staršími. Abyste předešli ochabování pleti, je důležité znát dopad každého rituálu, který si osvojíte. Některé z nich jsou zbytečnými prohřešky a mohou být škodlivé pro vaše zdraví a celkově změnit tón vaší pleti.

Chyby, které vás dělají staršími

Ve snaze zakrýt známky stárnutí se někdy dopouštíme chyb a nechtěně tak výskyt vrásek dokonce urychlujeme. Některé z níže uvedených chyb škodí nejen struktuře vaší pleti, ale také vašemu zdraví. V neposlední řadě je důležité si přiznat, že pokud staře vypadáte, pak se tak budete i cítit a celkově to vaší psychické stránce nepřidá.

Fotografie: Freepik

Nadměrné drhnutí pokožky

I když se doporučuje provádět peeling jednou týdně, nadměrné používání tohoto přípravku urychluje stárnutí pokožky, která ztrácí vlhkost. Důvodem je, že tyto přípravky oslabují hydrolipidový film, který chrání epidermis (nejsvrchnější vrstva kůže). Výsledkem této metody čištění je, že se tkáně stanou citlivější na vnější reakce. Takže ačkoliv to děláte v dobré víře, platí zde pořekadlo, že všeho s mírou.

Vystavování se slunečnímu záření bez ochrany

Jedním z hlavních faktorů předčasného stárnutí pleti a předčasného vzniku hlubokých vrásek je dlouhodobé vystavování se slunečnímu záření. Ultrafialové paprsky, jako jsou UVA a UVB, totiž nejenže škodí pružnosti, ale mohou také způsobovat skvrny. Abyste tomu zabránili, je dobré často používat opalovací krém s ochranným faktorem SPF, který odpovídá vašemu odstínu pleti. Opálení sice dodá pleti zdravý lesk, ale ubírá vám na mladistvém vzhledu.

Zapomínání na odlíčení

Zapomínání na odstranění make-upu je pro zralou i mladou pleť obrovskou chybou. Vždy, když se vám nebude chtít pleť odlíčit, vzpomeňte si, že podporujete a urychlujete stárnutí pleti. Během spánku totiž dochází k regeneraci tělesných buněk. Jestliže je ale pleť zablokovaná make-upem, je tento proces narušen. Nedostatečná údržba pleti je také často příčinou akné a černých teček.

Používání vysoušeče vlasů s vysokým výkonem

Tento nástroj vám sice pomůže vytvarovat účes, ale jeho teplo je pro vaše vlasy škodlivé. Horký vzduch totiž stimuluje vylučování kožního mazu a zanechává vlasy na konečcích suché. Nadměrné používání fénu může poškodit hustotu vlasů a vést k jejich vypadávání. Z tohoto důvodu je vhodné dodržovat vzdálenost 15 cm mezi fénem a vašimi vlasy. Je také důležité nefoukat delší dobu na jedno místo, ale snažit se spíše vlasy profukovat.

Fotografie: Freepik

Nebarvení šedivého odrůstu

Pokud máte platinově blond nebo odbarvené vlasy, ponechání odhalených přírodních kořínků vašemu celkovému vzhledu spíše škodí. Dbejte na to, aby byly vaše vlasy pravidelně barveny, ideálně jednou měsíčně, ale záleží samozřejmě na tom, jak rychle vám rostou. Pokud nechcete chodit ke kadeřníkovi tak často, vyberte si odstín, který je blízký vaší přirozené barvě vlasů.

Neodborné vymačkávání černých teček

I když je často lákavé odstraňovat černé tečky ručně, protože se jich tím zbavíte okamžitě, pamatujte na to, že je to škodlivý zvyk, který může vést k infekcím. Neodborným odstraňováním akné si také způsobujete malé jizvičky, které se postupem času začnou zvětšovat a prohlubovat. Profesionální čištění pleti toto riziko eliminuje a udržuje vaši pleť zdravou a zářivou.

Fotografie: Freepik

Kousání nehtů a kůžiček

Kromě toho, že jsou okousané nehty náchylnější k infekcím, mohou být nevzhledné a slabé. Vždy používejte nůžky a pilník! Docílíte tak také toho, že se vám nehty nebudou zbytečně lámat a třepit. Je také nezbytné starat se o nehtovou kůžičku, která se zatlačuje směrem od nehtového lůžka k prstu. Nikdy ji nestříhejte ani nekousejte! Způsobuje záděry. Pro posílení nehtů je vhodné konzumovat zinek, železo a vápník. Nehty budou lesklejší, silnější a zdravější.

Špatně zvolený make-up

Stárnutí pleti je přirozený jev, který lze oddálit. Postupem času však rty ztrácejí na objemu. Použitím tmavé rtěnky hrozí, že je spíše ztenčíte, než zvýrazníte. Je vhodnější volit barvy, jako je růžová nebo růžovo-béžová, které dodávají plnost. Další kosmetickou chybou je zanedbávání obočí, když je řídké. Také nanášení dvou vrstev řasenky může způsobit, že se řasy budou více slepovat a budete vypadat starší.

Fotografie: Freepik

Jak zabránit předčasnému stárnutí pleti?

Zachování mladistvosti vyžaduje zdravý životní styl. Prvním návykem, který si musíte osvojit, abyste oddálili vznik vrásek a vyhnuli se mdlé pleti nebo namodralým tmavým kruhům, je dobře spát. Kouření a konzumace alkoholu jsou také faktory, které urychlují předčasné stárnutí pleti, které se projevuje výraznými vráskami. Strava bohatá na antioxidanty je také zdravým spojencem, díky kterému vypadáte mladší.

Zdroj: WomensHealthMag