Boj s kuřími oky zvládnete pomocí zbraní, které běžně naleznete u sebe v kuchyni. Už žádné utrácení za drahé prostředky

Fotografie: Depositphotos

Kuří oka často trápí velkou spoustu lidí. Pokud se mezi ně řadíte i vy, zkuste proti nim vytáhnout zbraně, které máte běžně doma, radí lékařka Debra Rose Wilson.

Nevhodná obuv způsobuje více problémů, než se na první pohled může zdát. Těžké zimní boty sice zahřejí, ale naše chodidla mohou trpět kuřími oky, bradavicemi nebo mozoly. Přestože je léto ještě daleko, nikdo se nechce stydět za své bosé nohy a věčně je schovávat v teplých ponožkách. Jak tedy napravit výskyt kuřích ok přirozeným způsobem? Zde najdete odpověď.

Příčiny kuřího oka na chodidle

Kuří oka můžeme jinak nazývat mozoly. Jedná se o ztvrdlou vrstvu kůže, která je na dotek velice nepříjemná, někdy až bolestivá. Obvykle se nacházejí na chodidlech nebo na špičkách prstů. Zpravidla vznikají jako reakce kůže na příliš silný tlak. Pokud tedy nosíte těsné boty s nadějí, že je časem roztáhnete, riskujete, že se kuří oko zanedlouho objeví i na vašich nohách.

Fotografie: Freepik

Na rozdíl od bradavic mohou kuří oka celkem výrazně bolet. Navíc čím déle a silněji tlak trvá, tím hlouběji jeho jádro prorůstá do kůže. Proto je velice důležité zakročit včas. Mezi nejčastější příčiny vzniku mozolů patří následující:

  • příliš těsná obuv,
  • špatná chůze,
  • ploché nohy,
  • dlouhé pěší trasy,
  • nošení bot bez ponožek.

Jak zabránit vzniku kuřích ok

Abyste zabránili vzniku kuřích ok, vždy je nejlepší eliminovat výše zmíněné příčiny. V prvé řadě si vyberte obuv dobré kvality, která dobře ladí s tvarem vašeho chodidla a která není příliš těsná nebo široká. Volte dobrý materiál, bota musí být pružná, vždy se v obchodě nejdříve projděte. Pokud je to možné, vyhýbejte se vysokým podpatkům. Plánujete-li delší pěší trasu, nenoste otevřenou obuv. Sandále nebo pantofle nechrání celé chodidlo, což podporuje vznik kuřího oka. Pokud se ale na vaší noze už přece jen objevilo, zde jsou dvě domácí metody, jak ho odstranit.

Fotografie: Freepik

Směs utřeného česneku a citrónové šťávy

Česnek je antiseptický a antimykotický, což znamená, že je skvělou zbraní pro boj s kuřími oky, bradavicemi, mozoly atd. Citrón má zase změkčující vlastnosti, přirozeně odstraňuje kuří oka z nohou. Přiložte utřený česnek a šťávu z citrónu přímo na postižené místo a obvažte. Nechte působit přes noc. Druhý den si nohy umyjte vlažnou vodou. Opakujte tak dlouho, dokud kuří oko nezmizí.

Fotografie: Freepik

Kvasnice a citrónová šťáva

Další velice účinnou přírodní metodou je použití droždí a citrónové šťávy. Potřete jí kuří oko a nechte zaschnout. Opakujte tři dny po sobě. Nebo přidejte další nástroj pro odstranění mozolu, a sice kvasnice. Smíchejte citrónovou šťávu se lžičkou droždí, abyste vytvořili hustou pastu. Naneste jako krém na místo, které okupuje kuří oko, a nechte opět působit přes noc. Ráno smyjte vlažnou vodou.

Zdroj: Healthline