Paty a nehty na nohou velmi rychle změknou, pokud budete dodržovat několik jednoduchých pravidel

Fotografie: Depositphotos

Asi každý už se setkal s tím, že jeho paty a nehty na nohou byly tvrdé. A je bohužel velice těžké se tohoto problému zbavit.

Pokud vás trápí tvrdé paty a nehty na nohou, nemusíte ihned chodit na různé procedury a masáže. Za prvé jsou velice drahé a za druhé si podobnou službu můžete udělat sami doma. To znamená, že tato metoda je také velmi ekonomická. Stojí to pár korun a hlavně přípravek, který se k tomu používá, má každý doma. Jenom o tom ne každý ví.

První osvědčená metoda

Když člověk bydlí na vesnici nebo na venkově, nejvíce ze všeho určitě miluje, když si může bez bot vyjít po trávě. Jenže s přibývajícím věkem kůže na patách a chodidlech začne praskat a je drsnější. Proto je lepší si vzít na nohy alespoň sandály. Pokud se budete chtít tvrdé kůže zbavit, zkuste si nohy zabalit do zábalu z másla. Nechte je takto přes noc a uvidíte, že ráno už si dokonce budete moci stříhat nehty.

Druhá metoda je ještě jednodušší

Tato metoda je tak jednoduchá, že se vám tomu ani nebude chtít věřit. Ale opravdu to funguje a vy už teď nebudete používat nic jiného. Skládá se z octa, který má v kuchyni naprosto každý. Po vykoupání nohou je třeba navlhčit hadřík do octa a zabalit si do něj nohy. Navrch si můžete obléknout například teplé ponožky.

Fotografie: Pixabay

Vydržte v nich nejméně půl hodiny a můžete si zábal sundat a nohy si opět umýt. Poté si je osušte, chodidla natřete nějakým krémem a můžete si ostříhat nehty. Teď už to půjde, protože budou krásně měkké. Vidíte, nic složitého na tom není a nemusíte za to utrácet velké množství peněz. Vyzkoušejte to a uvidíte.

Další způsoby péče o nohy

Možná už jste přišli na to, že paty a celkově chodidla tvrdnou nejčastěji v létě. Je to z toho důvodu, že v létě se nosí otevřené boty a to chodidlům neprospívá. Dalším důvodem tvrdnutí nohou může být málo hydratovaná pokožka, nebo dokonce i plísňové onemocnění. Samozřejmě že vám také pomůže pilník na paty a další různé věci, to už záleží jen na vás, jakou metodu použijete.

Zdroj: Healthline