Povahové vlastnosti člověka může ovlivňovat tvar chodidel a velikost prstů

Fotografie: Freepik

O lidech se můžete dozvědět mnoho věcí nejen z toho, jak se oblékají nebo reagují na určité události. Jak se ukázalo, docela dost lze vyčíst také z tvaru nohou.

Napadlo vás někdy, že tvar vaší nohy o vás hodně vypovídá? Je dokázané, že lidé, kteří mají podobný tvar nohy mají také podobné povahové vlastnosti. Pojďme se tedy podívat na to, co právě o vás říká tvar vaší nohy. V úvahu se bere nejen tvar chodidla, ale také délka jednotlivých prstů.

Noha je jako otevřená kniha

Věděli jste, že lidská noha se skládá z 26 kostí a 33 kloubů? A víte, že podle délky prstů rozlišujeme tři nejběžnější tvary nohou? Dělí se na egyptské, římské a řecké. Zajímavé je, že od odhalují osobnostní rysy svých majitelů. Lidé s podobným tvarem nohou mají podobné povahové vlastnosti. Určete své nohy a podívejte se, co o vás říkají.

Egyptská noha je považovaná za dokonalou. První prsty jsou nejdelší a další prsty jsou postupně kratší a kratší. Ani jeden z nich nevychází z pořadí, takže noha vypadá štíhlá a protáhlá. Lze ji najít u 50–70 % lidí. Majitelé těchto nohou jsou snílci a často mění nálady. Jsou to lidé s mnoha tajemstvími. Můžete mít dojem, že jsou necitliví a nepřístupní, ale je to jen ulita. Ve skutečnosti jde o emotivní a choulostivé osoby. Mohou být chaotičtí a nervózní.

Římské a řecké nohy jsou výjimečné

Římská noha se nazývá také čtvercová. Má ji pouze 10% populace. První tři prsty jsou téměř stejně dlouhé a dva poslední jsou kratší. Noha vypadá podsaditá a silná. Jde o milovníky cestování, kteří chtějí poznávat a objevovat svět. Někdy jsou impulzivní, mají dobrodružné sklony a nevyhýbají se hádkám. Na druhou stranu nemají problém s vyjadřováním svých emocí a milují společnost a poznávání nových lidí.

Fotografie: Freepik

Řecká noha má druhý prst větší než palec. Další tři prsty mohou mít podobnou délku nebo mohou být v ostrém úhlu. Tento typ nohy má asi 20% populace. Ve starověkém Řecku byli lidé s delším prstem považování za inteligentní. Lidé s tímto typem nohy jsou aktivní, talentovaní a brilantní. Zaměřují se na poznávání světa. Mají tendenci být dominantní. Neposedí na jednom místě a jsou optimističtí. Na druhou stranu se často dostanou do stresu.

Zdroj: VeryWellMind