Zbavte se nepříjemného zápachu z vašich chodidel. Stačí použít jednu z osvědčených domácích metod

Fotografie: Pxhere

Pocení je nepříjemnou součástí našich životů. Jak se ale vyhnout nepříjemnému zápachu, který vás v některých případech může až limitovat ve vašem volném i pracovním čase? Známe dva účinné recepty, díky kterým už nikdy tento problém nebudete muset řešit.

Pot a jeho zápach. To je nepříjemnost, se kterou muži i ženy bojují všemi možnými prostředky. Na trhu v dnešní době existuje mnoho deodorantů. Od těch nejvíce voňavých až po lehké, přírodní prostředky. Fungují ale některé z nich i na zápach potu z nohou?

Na zápach nohou nefunguje každý přípravek

U nohou je tato disciplína o něco složitější. Zejména v zimě je totiž složité vyvarovat se zápachu, zejména když celý den chodíte v uzavřené obuvi. Po celodenní chůzi v uzavřené botě pak málokdo může v klidu jít rovnou na návštěvu ke kamarádce a s čistým svědomím se zout. Znáte tyhle peripetie? Pak jim můžete jednou pro vždy dát sbohem.

Na první recept budete potřebovat:

  • jedna lžíce sušeného rozmarýnu
  • pár lístků suché máty
  • lžíci sušené šalvěje
  • 200 ml vodky
  • jedlá soda
  • mořská sůl

Všechny ingredience zalijte v malém hrnci vodkou a vařte pozvolna opravdu velmi dlouho. Pokud necháte pomalu vařit až do druhého dne, vůbec nic špatného se nestane. Tinkturu dobře skladujte ve skleněné dóze s uzávěrem.

Pro použití si připravte lázeň teplé vody, do které přidáte jedlou sodu a mořskou sůl. Nechte vše působit na vaše chodidla alespoň 10 minut, poté nohy vyjměte a dostatečně osušte. Kousek ručníku či utěrky namočte do připravené tinktury, se kterou pak otírejte chodidla po celém povrchu, mezi prsty i u nehtů.

Fotografie: Getty Images

Tinktura bude za vás bojovat s potem, bakteriemi i případnými plísněmi, které se mohou na chodidlech objevit. Navíc příjemná vůně máty a rozmarýnu odradí od případného budoucího potu. Pro úplně vymizení nadměrného pocení opakujte tento postup každý den.

U druhého receptu si připravte tyto ingredience:

  • kukuřičný škrob
  • šalvěj
  • máta

Tento recept předejte nepříjemnému zápachu od nohou, a tak se nemusíte po celý den bát, že by někdo váš pot mohl ucítit.

Rozemelte bylinky (2 – 3 lžíce) v mixéru nebo mlýnku na kávu tak, aby byla směs opravdu velmi jemná. Poté přidejte škrob, kterého by mělo být jednou tolik, než bylinek. Tuto směs si připravte do uzavíratelné sklenice a položte například do prádelníku. Každé ráno, při oblékání ponožek, použijte na nohy tuto směs. Zaručí vám, že zápach po celý den neucítíte.