Časté chyby, kterými ženy sabotují své hubnutí a zbytečně tak trpí. Vyhnout se jim je přitom tak snadné

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste se rozhodli něco zhubnout nebo jste věční dietáři, podívejte se, jestli neděláte zbytečné chyby, které vaše hubnutí zpomalují.

Chyby při hubnutí mohou mít dokonce i opačný efekt. Možná si počítáte každou kalorii, snažíte se vše dělat poctivě, cvičíte, a přesto se vaše váha směrem dolů neposouvá, nebo dokonce tloustnete. I některé zaručené hubnoucí tipy mohou být kontraproduktivní. Podívejte se na ty nejčastější chyby, které při hubnutí možná děláte také. Více prozradila lékařka Katherine Marengo.

Dodržujte pitný režim

Je alfou a omegou hubnutí. Naše tělo si často plete dehydrataci a hlad. Pití dostatečného množství vody vám pomůže k rychlejšímu hubnutí. Pití vody zrychluje metabolismus, zvyšuje hladinu energie a zlepšuje průtok krve. Naopak všechny slazené a alkoholické nápoje byste měli počítat do kalorického příjmu. Pokud hodinovou procházku zapijete půl litrem sladké limonády, moc se vám toho zhubnout nepodaří.

Stres jako významný faktor zpomalující metabolismus

Jednou z hlavních příčin toho, že vaše váha nejde dolů, přestože striktně dodržujete dietní režim, je stres. Stres mění složení vaší krve, zakyseluje organismus a zpomaluje trávení. Pokuste se ho v maximální možné míře vyvarovat. Každý den se věnujte meditaci nebo klidné činnosti, při níž se oprostíte od starostí, které vás tíží. I urputná snaha zhubnout a puntičkářské sledování výsledků může být samo o sobě stresující. Zkuste tedy život i hubnutí brát s větší lehkostí.

Nedůslednost při plánování diety

Pokud chcete skutečně zhubnout, je dobré dodržovat naplánovanou rutinu. Jak ve stravě, tak ve cvičení. Každé vybočení vás posouvá zase o krůček nazpět. Udělejte si týdenní plán, sestavte si jídelníček a naplánujte cvičení. Nakupte si potraviny, které budete potřebovat, abyste zbytečně neporušovali dietu, když zjistíte, že nemáte nic zdravého k večeři. Také nevynechávejte žádná jídla během dne. To s sebou nese riziko přejídání a zpomalení metabolismu.

Fotografie: Freepik

Jedna paní povídala

Při plánování svého hubnoucího režimu se vyplatí poradit se s odborníkem. Každý člověk má jiný věk, jinou kondici a jiný výchozí bod. Jídelníček sestavený na míru vám pomůže hubnout zdravě a podle vašich možností. Měsíční drastická dieta, kterou jste našli na internetu, sice přinese krátkodobý úspěch, můžete si však být jistí, že v tomto případě vás obávaný jo-jo efekt nemine.

Nedostatečný spánek

Celkový životní styl hraje v procesu hubnutí velkou roli. Stejně jako stres i nedostatek spánku bude vaše hubnutí zpomalovat. Měli byste pravidelně spát 7–8 hodin nepřerušovaně, aby se tělo mohlo zregenerovat a vytvořit dostatek energie do dalšího dne. Pokud jste unavení, snadněji se vám sejde z cesty. Vynecháte jedno cvičení, ošidíte přípravu dietního jídla, už zkrátka nemáte náladu ani energii. V konečném důsledku vás přepadnou výčitky svědomí, nastoupí stres a kruh se uzavírá.

Zdroj: Healthline