Která dieta je pro mě vhodná?

Každý z nás si jistě říkal to, že by chtěl vypadat lépe, a že by chtěl zhubnout. Cesta za vysněnou postavou může být jednoduchá, stačí vědět, jak na to. Existují totiž desítky různých diet, ale obecně nelze říci, že například jeden kompletní jídelníček může shodně působit na dva rozdílné lidi. Zde totiž hraje rozdíl jejich denní režim, ale stejně tak třeba zdravotní stav, věk, nebo jejich krevní skupina. A tak i dieta podle krevních skupin může být poměrně zajímavou možností toho, jak se pustit do zdravého hubnutí, které následně přinese výsledky, které požadujeme. Samozřejmě ačkoliv mají tyto diety stejný cíl, je jasné, že u každé krevní skupiny jsou dovolená, ale také zakázaná jiná jídla a jiné potraviny. Vše na základě studií odborníků na dietologii.

Co chceme zhubnout nejvíce?

Poměrně stejný pohled na věc mají všichni obézní lidé i v tom, kde všude by chtěli zhubnout. Samozřejmě nejvíce se tuk ukládá u žen v kritických partiích boky, břicho, stehna. Zajímá-li vás dieta na ploché břicho, potom čtěte více o tom, jak by měla vypadat, nebo jaké potraviny je, nebo není vhodné konzumovat. Některé totiž mohou výrazným způsobem nadýmat, a tak je vaše břicho neustále nafouklé jako balon. Některé naopak podporují samotné trávení, a tak jsou z hlediska diety doslova doporučovány. A tak je dobré ujasnit si vždy to, čeho chceme dosáhnout, a podle toho dané potraviny a jídla volit.

Důležité je mít silnou vůli

Poměrně velkým nepřítelem v tom, abychom dietu skutečně dokázali dodržovat je to, že musíme vydržet. Vzhledem k tomu, že správný jídelníček není nic záludného, to zase nemusí být až tak těžké. V tomto ohledu se nám jistě hodí hlavně motivace a podpora, a to nejenom z řad našich blízkých, ale můžeme ji čekat také od samotných odborníků, na které se v souvislosti s napsáním jídelníčku obrátíme, a které navštěvujeme při pravidelných konzultacích.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net