Recept na „skleněnou kůži“ z východu: Mladistvá pleť z Koreji si získává pozornost po celém světě

Fotografie: Depositphotos

Korejky jsou známé tím, že jejich pleť je opravdu zářivá a působí mladistvě, a to i ve věku, kdy mnoho žen na západě už bojuje se známkami stárnutí. Jejich tajemství spočívá v každodenní rutině.

Trend „skleněné kůže“ je populární koncept krásy, který pochází z Jižní Koreje. Odkazuje na rutinní a estetický cíl péče o pleť, kdy se pokožka jeví jako průsvitná, hladká, zářivá, bez pórů, a připomíná tak tabuli čirého skla. Korejský trend si získal významnou pozornost po celém světě a mnoho žen ho přijalo jako součást své každodenní péče o pleť. Nutno podotknout, že výsledky se dostaví pouze při pravidelné péči, která spočívá hned v několika krocích, říká doktorka Cynthia Cobb.

Dvojité čištění

Prvním krokem je důkladné vyčištění pleti pomocí čisticího prostředku na olejové bázi a následně čisticího prostředku na vodní bázi s jemným pěnivým efektem. Tato metoda zajišťuje odstranění veškerého make-upu a nečistot, přičemž však nezanáší póry.

Peeling

Peeling pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a černé tečky. Umožňuje také lepší vstřebávání produktů péče o pleť a podporuje hladší texturu pokožky.

Toner

Po vyčištění pleti se aplikuje tonikum, jež obnoví rovnováhu pH pokožky a poskytne dodatečnou hydrataci. Vyhýbat byste se však měly tonerům, které obsahují alkohol, jenž pleť vysušuje.

ženy na kosmetice
Fotografie: Freepik

Esence

Esence je lehkým produktem na vodní bázi, který má silný hydratační účinek. Obsahuje kyselinu hyaluronovou a je schopný vlhkost v pokožce udržet. Díky tomu se také do pokožky lépe vstřebávají další výživné produkty.

Sérum nebo pleťový olej

Tyto koncentrované produkty se zaměřují na specifické problémy pleti, jako je hyperpigmentace, jemné linky nebo akné. Obvykle obsahují účinné látky, jako je vitamín C, niacinamid, kyselina hyaluronová a antioxidanty. Místo sér můžete používat i pleťové oleje na rostlinné nebo bylinkové bázi. Jsou lehké, rychle se vstřebávají do pokožky a netvoří se po nich pupínky.

Hydratační krém

Najděte si takový, který se rychle vstřebává a zanechává pokožku hladkou a pružnou. Vyhýbejte se těm krémům, jež zanechávají na pokožce mastný film a těžký pocit.

Ochrana proti slunci

Opalovací krém je nezbytný pro prevenci poškození sluncem, a tak i předčasného stárnutí. Je důležité každý den aplikovat širokospektrální opalovací krém s ochranným faktorem alespoň 30. Opět se zaměřte na takové opalovací krémy, které se lehce vstřebávají a nezanechávají bílé stopy.

korejská žena
Fotografie: Freepik

Správné obličejové masky

Některé obličejové masky mohou nadělat více škody než užitku a pleť vysušují. Pro začátek můžete zkusit masky z jílu nebo použít manukový med, který pokožku uklidňuje, ale zanechává ji dobře hydratovanou.

Zdravý životní styl, výživa a spánek

Samotná aktivní péče o pleť nestačí. Aby pokožka zářila zdravím, je potřeba jí dodat výživu i zevnitř. Pijte tedy dostatek tekutin, jezte hodně ovoce a zeleniny, ale také dodržujte spánkový režim. Perfektní mladistvě působící pleti lze opravdu dosáhnout. Bude vás to však stát určitě čas navíc. Pokud jste ochotné ho obětovat, pak směle do toho. První výsledky se dostaví rychle, a mohou vás tak namotivovat k tomu, abyste u pravidelné péče o pleť zůstaly.

Zdroj: Healthline