Jednoduchá cvičení pro krásně pružnou a pevnou pleť i bez injekcí a různých zákroků

Fotografie: Freepik

Jednoduché cvičení pro krásně napnutou, pevnou a pružnou pleť. Již žádné injekce a operační zákroky pro její napnutí.

Nejspíše každá žena touží po věčně mladé tváři bez známek stárnutí, jako jsou vrásky, povadlá a měkká kůže, dvojitá brada a mnoho dalšího. Toho se však dá docílit i bez injekčních nebo jiných zákroků pro vyplnění pleti. Stačí pouze, když své pleti dopřejete každodenní péči a také jednoduchá cvičení, díky kterému zůstane napnutá, pevná a pružná.

Stárnutí pleti

Ať už se nám to líbí nebo ne, každé tělo stárne, a s ním i každá pleť bez ohledu na pohlaví. Celý život je totiž náš obličej vystavován hned celé řadě faktorů, které urychlují proces stárnutí pleti. Jedná se například o prach, různé kosmetické přípravky, bakterie a částice obsažené ve vodě apod. Podepisuje se na ní také náš životní styl. Zda kouříme, pravidelně užíváme alkohol nebo naopak sportujeme, dodržujeme vyváženou stravu a přijímáme dostatek tekutin.

Fotografie: Freepik

Těchto faktorů je však mnohem více a toto je pouze zcela základní výčet některých z nich. Co však naopak napomáhá ke zpomalení procesu stárnutí pleti je především pravidelná strarostlivost o ni a dobrá životospráva. Každodenní čištění pleti je naprostým základem, pomohou však i masážní cviky, napínání a procvičování svalů v obličeji. Vyzkoušejte těchto pět cviků a již brzy uvidíte znatelný rozdíl.

Prokrvení a vyhlazení obličeje

Účinným masážním cvičením je jednoduchý cvik pro celý obličej, který ho krásně prokrví, vyhladí a zároveň zvýší jeho přirozenou flexibilitu. Stačí pouze přiložit dva prsty ke kořenu nosu a pomalu plynule potáhnout prsty směrem k uším. Stejně tak poté přiložíte pokrčený prst k obočí a táhnete opět směrem k uším. Nakonec takto pokrčené prsty přiložíte i k bradě a táhnete od jejího středu až k uším po okraji tváře. Tento cvik je možné provést i pomocí speciálních masážních kamenů.

Fotografie: Freepik

Pryč s dvojitou bradou

Dvojitá brada je částí těla, která umí potrápit řadu lidí. Mnohdy je to jedním z úkazů vaší životosprávy, mohou na ni však mít vysoký vliv i genetické predispozice. Díky tomuto jednouchému cviku dvojitou bradu ale znatelně zmenšíte. Stačí si rovně stoupnout a hlavu mírně zaklonit dozadu. Ústa nechte otevřená a poté velmi pomalými pohyby vytahujte dolní čelist nahoru a následně ji pomalu spouštějte dolů. Cvik opakujte nejméně 10x a dbejte na svědomité provedení cviku.

Zvýraznění čelistních kostí

Dalším cvikem pro redukci dvojité brady, který zároveň pleť napíná a procvičuje tak její flexibilitu, je tento velmi jednoduchý cvik. Stačí pouze, když se rovně usadíte ke stolu, ruce položíte lokty na stůl a svou bradu uložíte mezi dlaně. Ty poté budete pouze stlačovat kolem brady a čelistí a pomalu s nimi pohybovat směrem nahoru a dolů. Toto opakujte zhruba 15x.

Fotografie: Freepik

Zlepšení flexibility pleti

Flexibilita, nebo také pružnost a poddajnost pleti je velmi důležitá pro celkový mladý vzhled pleti. Posilováním její pružnosti tedy dosáhnete toho, že bude pevnější a zdravější. Proto je toto cvičení zaměřeno právě na flexibilitu. Stačí pouze, když v rovném postoji se vzpřímenými zády skloníte hlavu a zhruba 10x uděláte pomalý půlkruh od jednoho ramene ke druhému. Poté hlavu zakloňte a opět proveďte 10 půlkruhů od ramene k rameni.

Fotografie: Freepik

Proti vráskám kolem očí

Pokožka v okolí očí je velmi jemná a citlivá a je tak náchylná na rychlejší tvorbu vrásek. Masážním cvičením této oblasti však docílíte toho, že se tvorba vrásek rapidně zpomalí. Pro tento cvik tedy přiložte tři prsty k vnějšímu koutku oka a velmi pomalu a opatrně natahujte kůži směrem nahoru ke spánku. Cvik provádějte velmi opatrně a pomalu, dbejte o to, aby byla kůže skutečně natahovaná směrem nahoru. Tento cvik provádějte zhruba 8x ráno a večer u každého oka.

Zdroj: Healthline