Šedesátka za dveřmi, ale Sandra Bullock vypadá stále ve formě. Může za to příkladná životospráva

Fotografie: Depositphotos

Oblíbená herečka vypadá i před šedesátkou jako mladice. Na svém vzhledu, zdraví a kondici však tvrdě pracuje. Její rutina nese ovoce, a tak se může stále chlubit mladistvým vzhledem.

Ve filmovém průmyslu se pohybuje již desítky let a na kontě má řadu světoznámých filmů. Těžko se tak najde někdo, kdo by tuto populární herečku neznal. Její fotografie ze začátku kariéry se od těch současných moc neliší. Jako by vůbec nestárla. Není to však díky tomu, že by měla jen štěstí a mladistvý vzhled v genech. O své tělo, kondici a zdraví se totiž pečlivě stará.

Pravidelně cvičí

Přestože vede dost hektický život, cvičení nikdy nevynechává. A tak i během natáčení se kolikrát na place objeví ve sportovním oblečení, protože pauzy tráví cvičením a rychlou chůzí. Dbá na to, aby každý den věnovala alespoň hodinu rychlejšímu aerobnímu cvičení. Pokud nemůže do tělocvičny, věnuje se rychlé chůzi, která je výborným prostředkem, jak se udržet v kondici, spálit kalorie a rovnoměrně zatížit celé tělo.

Střed těla posiluje „prknem“

Možná jste už o tomto cviku slyšeli, nebo ho sami praktikujete. Jednoduše se na podložce zapřete o lokty a špičky chodidel. Zbytek těla je nad zemí a vy se snažíte se co nejdéle v této pozici udržet. Tento cvik zvaný „prkno“ nese své ovoce. Během jeho cvičení se totiž posiluje celý střed těla, zádové i břišní svaly. I když Sandra říká, že tento cvik zrovna nemiluje, patří do její každodenní rutiny, protože je skutečně velmi účinný.

Vyvážený jídelníček

To, co vypotí při cvičení, by si zkazila nezdravým jídelníčkem, a tak se snaží dodržovat zásady zdravého stravování. Nedrží žádné diety, ale snaží se jíst menší porce výživného jídla. Zaměřuje se na čerstvé potraviny, a když dostane hlad nebo chutě, zajídá je ovocem a ořechy. Sobotu má však vyhrazenou na hřešení, a tak si v tento den klidně dopřává svá oblíbená, ale méně zdravá jídla.

zdravé potraviny
Fotografie: Freepik

Cvičení jógy a pilates

S přibývajícím věkem svaly nejen ochabují, ale i jejich pružnost se začne výrazně omezovat. Toho si je Sandra dobře vědoma, a tak se věnuje cvičení jógy a pilates. Protahování ztuhlých svalů je něco, co musíte pravidelně dělat, abyste se udrželi v kondici. Předejte tak změnám v držení těla, které s přibývajícím věkem přicházejí. Jóga je také skvělá pro navození duševního klidu a pohody, což má v konečném důsledku také mnoho zdravotních benefitů.

Omlazují ji i její malé děti

Sandře Bullock je už 58 let, ale měnila by s ní snad každá čtyřicátnice. Kromě pravidelné péče, kterou věnuje svému tělu a jídelníčku, ji jistě omlazují i její dvě děti. Je jim teprve 13 a 11 let. Sandra tak má každodenní kontakt s neposednou dětskou energií, z níž mohou starší rodiče opravdu těžit. Pokud se chcete také dlouho udržet svěží, můžete některý ze Sandřiných tipů vyzkoušet.

Zdroj: Brightside