Hubnutí po šedesátce není žadný problém. I v tomto krásném věku můžete mít perfektní postavu

Fotografie: Freepik

Mnoho starších lidí už odmítá cvičit či se více hýbat. Bolí je klouby, a mnohdy mají problémy s pohybovým aparátem. Ovšem, pokud starší lidé budou cvičit ze začátku méně, a budou zvyšovat aktivitu, mohou dokonce zhubnout a cítit se o dost mladší. Samozřejmě, spalování tuků už nepůjde tak snáze jako u mladých lidí, ale věřte, že to můžete zvládnout.

Komplex pohybů připravených níže jsou skvělým pomocníkem a ukazatelem lehkého cvičení. I přesto, že tyto cviky nevyžadují velké množství vynaložené energie, při každodenním dvojnásobném cvičení se můžete zbavit přebytečných kilogramů.

Cvičte především ráno

Již po probuzení můžete začít cvičit. Navíc ztuhlé klouby budou protaženy a méně bolestivé. Lehněte si na záda a zakruťte oběma nohama v kotníkových kloubech, 10x na jednu stranu a opakujte to stejné i na druhou stranu.

Nyní pokrčte kolena tak, aby směřovaly ke stropu. Chyťte kolena rukama a přitáhněte je co nejvíce k bradě. Vraťte nohy na postel a zvedněte paty alespoň o 30 centimetrů nad postel. S nohama u sebe zatočte po směru i proti směru hodinových ručiček. Několikrát za sebou, klidně s přestávkami.

Cvik 2.

Nyní pomalu vstaňte a dejte si sklenici vody s vymačkaným citronem. Teď je správný čas pustit si hudbu a cvičit. Stůjte vzpřímeně, nohy dejte do úrovně ramen a paže podél těla, dlaně jsou otočené dolů, k podlaze. S nádechem zvedněte ruce před sebe a potom pomalu nahoru nad hlavu. Tak si protáhnete páteř. Vydržte šest sekund. Při výdechu spouštějte ruce po stranách. Tento cvik opakujte alespoň desetkrát.

Cvik 3.

Zaujměte postoj s kotníky v úrovni ramen, buďte vzpřímení. Ruce natáhněte před sebe, dlaně od sebe, pouze prostřední prsty se mohou dotknout. Vytvoříte z rukou takový kruh. Při nádechu dejte ruce do stran, bez v zápěstí. Zatajte dech a setrvejte šest sekund. Ruce s tělem tvoří tvar T. Nyní dejte prsty nahoru a pomalu ruce spouštějte s výdechem dolů – podél těla. Tento cvik opakujte alespoň desetkrát.

Cvik 4.

Opět si stoupněte vzpřímeně s nohama rozkročenýma na úroveň ramen. Ruce upažte do stran a nechte je v této pozici po celou dobu cviku. Nyní kruťte pánví ve směru hodinových ručiček. Poté zastavte a pořádně se zhluboka nadechněte a vydechněte.

Závěrem

Poslední pomocný cvik je nenáročný a můžete jej praktikovat kdekoliv. Stačí, když při nádechu pořádně nafouknete břicho a při výdechu jej pořádně zastrčíte. To je vše. Cviky nejsou nikterak složité a jsou vhodné i pro lidi trpící artritidou.