Dostatečná pozornost věnovaná péči o střeva podpoří celkové zdraví organismu. Stačí se zaměřit na několik věcí

Fotografie: Freepik

Vyhněte se různými onemocněním a buďte stále fit. Stačí se držet důležitých rad a myslet na svůj trávicí trakt, který dokáže unést celkové zdraví lidského těla.

Chcete se vyhnout všem nemocem a cítit se stále zdravě? Správná funkce střev dokáže podpořit vaši celkovou imunitu, odbourat alergie, artritidu, bolesti hlavy, kožní nemoci a v některých případech dokonce nádory či rakovinotvorné bujení. Věnujte pozornost vašemu trávicímu traktu.

Jaký úkol mají střeva?

Po konzumaci jídla a trávení potravin v žaludku se jídlo dostává také do střev. Tam mají střeva jediný a důležitý úkol – dostat z potravy co nejvíce zdraví prospěšných živin pro ten nejlepší životní rytmus všech orgánů i celkového života. Důležité živiny střeva vstřebají do těla a zbytek odpadu vyloučí dál až k potřebě vyprazdňování.

Fotografie: Freepik

Již v první polovině 20. století bylo provedeno několik extrakcí tlustého střeva. Díky nim bylo dokázáno, že některé nemoci můžeme i v dnešní době spojovat se zácpou nebo dalšími problémy s trávením ve střevech. V době 20. století lékaři takové nemoci léčili odstraněním tlustého střeva. V dobových studiích jsou popsány případy, kdy se například mladý chlapec tímto způsobem uzdravil z těžké formy artritidy.

Důležitá je pravidelná detoxikace těla

Na internetu se můžete dočíst mnoho užitečných receptů, jak očistit své tělo. Jarní detox těla vám pomůže odstranit zbytky ze střev, které ucpávají průchod všem potravinám a nabalují se na stěny střev. Střevo pak nemůže odstraňovat toxiny z těla ani vstřebávat důležité živiny.

Pokud střeva nedokážou správně pracovat, vznikají první zdravotní problémy, které především doprovází nedostatek energie. Mezi ty nejčastější zdravotní problémy související se zácpou střev patří různé záněty, infekce, alergie nebo akné. Dalšími příznaky mohou být i astma, artritida nebo revmatismus či dokonce problémy se srdcem. Ucpaná střeva můžete poznat také častým zadýcháváním, depresí, nevysvětlitelnou agresivitou nebo záchvaty paniky. To vše vás může upozornit na špatnou funkčnost střev a zadělat si tak na mnohem větší zdravotní problémy.

Fotografie: Freepik

Závažná nemoc trávicího traktu

Jedna z nejčastějších a zároveň velmi závažných nemocí trávicího traktu je fekální kontaminace. Nejčastěji k ní dochází vlivem konzumování bílé mouky. Pokud svaříte mouku s vodou na mírném ohni, pak vám vznikne opravdu tuhé lepidlo. To jasně dokazuje, že potraviny z bílé mouky nejsou pro vaše střeva vůbec prospěšná.

Bílá mouka může ve vašich střevech nechat postupně se rozšiřující vrstvu, která se usazuje zejména v tlustém střevě. Chvíle ucpávání střev vede až k velké zácpě či špatnému vyprazdňování.

K fekální kontaminaci může dojít také ze sedavého životního stylu či profese u počítače, vlivem léků nebo konzumací rafinovaných potravin, cukru a chemických přísad. Kontaminace je také zapříčiněná stresem nebo nedostatkem vitamínů a minerálů ve vašem jídelníčku. Všechny tyto body ovlivňují bakteriální flóru a zpomalují metabolismus, díky kterému se ucpává tlusté střevo.

Zdroj: WebMD