Pokud u svého partnera sledujete určité změny chování, zpozorněte. Často jsou projevem vyprchané lásky

Fotografie: Freepik

Zamilovaný člověk má sklony vidět na partnerovi jen ty pěkné věci, snadno tak přehlédne varovná znamení, že se něco na chování protějšku změnilo.

Když jsou oba v páru zamilovaní, je život nádherný a žádný den není všední. Po čase ale zpravidla počáteční nadšení opadne a opravdové vztahy vyplouvají na povrch. Zdaleka ne každý pár tuto přirozenou změnu ustojí. Ženy mají v tomto směru intuici silnější než muži. Tak často dřív vycítí, že se něco změnilo k horšímu. Mnohdy stačí pouze nenápadné náznaky, které ukazují, že zamilovanost zmizela a trvalý vztah se zatím nedostavil.

Úplná absence žárlivosti

Když je váš protějšek žárlivý příliš a bez příčiny, je to samozřejmě špatně a pro vztah to obvykle neznamená nic dobrého. Do jisté míry je ale žárlivost přirozená a ten, kdo svůj vztah považuje za trvalý, přinejmenším zpozorní, když zjistí, že jeho partner(ka) přitahuje pozornost někoho jiného. Pokud je váš protějšek k podobným situacím naprosto lhostejný, často to znamená, že mu za tu pozornost už nestojíte.

Fotografie: Pexels

Nemá o vás strach

Každý, kdo má rád, se přirozeně o své blízké bojí. Muž, který miluje, se zpravidla snaží svou partnerku chránit a pokud už s ní nemůže být i v neznámém prostředí, snaží se s ní alespoň pomocí techniky spojit a ujistit se, že je v pořádku. Pokud je vašemu partnerovi jedno, že jdete potmě prázdnou ulicí z práce, popíjí raději na gauči pivo a ani ho nenapadne, aby vám šel naproti, znamená to, že je buď zbabělec a bojí se tmy, nebo mu na vás nezáleží.

Fotografie: Pexels

Jakákoli pomoc je problém

Muži obvykle rádi ženám pomáhají. Je to pro ně příležitost, jak ukázat svou sílu a šikovnost. Pokud už si nedokážou poradit sami, nebývá pro ně problém sehnat někoho, kdo to zvládne. Pokud ho ale poprosíte o jakoukoli maličkost, ale všechno je pro něj absolutně nemožné, něco je špatně. Jestliže to vnímá pouze jako váš rozmar, i když jde o věc, která má sloužit oběma, je možná načase popřemýšlet o tom, jestli se jeho vztah k vám nepohnul špatným směrem.

Fotografie: Unsplash

Kritika všeho, co se mu dřív líbilo

Milující partner vnímá svůj protějšek jako krásný i ve vytahaném pyžamu a s natáčkami na hlavě. Případných pár kilo navíc je mu „šumafuk“ a větší zadeček ho svádí k láskyplnému poplácání a ne ke kritice. A to i v případě, že jste během vztahu nějaké to kilo přibrala. Pokud se jeho vztah změnil a neustále kritizuje váš vzhled, je pravděpodobné, že z jeho strany nejde o trvalý vztah, a i kdybyste vypadala jako supermodelka, stejně by pořád viděl jen chyby.

Zdroj: WomensHealthMag