Věty, které svému muži ve vztahu raději nikdy neříkejte. Mohou způsobit tu nejhorší újmu

Fotografie: Depositphotos

Urážet jeho mámu, nebo křičet jméno ex v posteli. Nejškodlivější chybou, jakou můžete udělat, je utrousit nabité fráze, které si ani neuvědomujete.

V podstatě poznáte, kdy jste ve společnosti svého muže nehorázně hrubá, zlá nebo bláznivá. Právě ve chvílích, kdy použijete zdánlivě nevinné, ale ve skutečnosti škodlivé hlášky, můžete svému vztahu způsobit tu nejhorší újmu. Nemusí si vědomě uvědomovat, jak moc mu vadí, ale mohou způsobit, že se chlap uzavře do sebe,” říká doktorka Diana Kirschner, autorka knihy Láska za 90 dní. Abyste se vyhnuli nevědomému vyvolání takové reakce, sestavili jsme šest stínových frází, které mohou chlapa naštvat. Doporučujeme vám, abyste je ze svého slovníku vyřadili.

„Jsi mnohem lepší než všichni moji bývalí.”

Vypadá to sice, že mu skládáte pěkný kompliment, ale když tohle chlap uslyší, začnou se mu spouštět alarmy. Zní to jako něco, co by řekla holka, která měla ve vztazích hroznou smůlu, ale protože muži bývají dost racionální, dojde mu, že jedinou konstantou ve všech těch hrozných vztazích jste byla vy, takže problém musí být ve vás. To ale není všechno. Bude také předpokládat, že když si myslíte, že všichni, se kterými jste kdy chodila, jsou blbci, budete si nakonec myslet, že je blbec i on.

„Opravdu si to můžeš dovolit?”

Pokud rozhazuje peníze, které nemá, za nejmodernější elektroniku, drahé auto nebo drahé dárky pro vás, zdá se přirozené, že byste ho měli upozornit na chybu. Ale většina chlapů váže velkou část své sebeúcty na finance, takže kritizovat jeho schopnosti nakládat s penězi je pro něj totéž jako nazývat ho ztroskotancem. Navíc si vás díky tomu spojí s nejméně sexy a nejméně žádoucí ženou ve svém životě: s mámou a může se k vám dokonce jako k matce začít chovat.

„Je to skvělý chlap, mohl bys s ním být kamarád.“

Vaše úmysly mohou být zcela nevinné: Potkali jste někoho, o kom jste si mysleli, že je super, říkáte si, že by spolu měli být v pohodě u piva. Ale snaha usměrnit jeho sociální síť ho nejen přiměje přemýšlet, jestli ho nečeká ještě větší komandování, ale také mu okamžitě zavaří mysl žárlivostí. Pokud si opravdu myslíte, že je tu potenciál pro skvělý tým, uspořádejte skupinový výlet a nechte věci vyvíjet se, jak chtějí.

špatný vztah
Fotografie: Freepik

„Slíbila jsem, že to nikomu neřeknu, ale…“

Sdílet s mužem tajemství je jako budování intimity. Je to způsob, jak mu dát najevo, že mu důvěřujete natolik, že jste ochotná prozradit choulostivé informace. Ale jemu to může znít spíš jako, že jste drbna a vytváříte drby, tedy typ konverzace, kterému většina mužů příliš neholduje. Zároveň můžete upozorňovat, že jste osoba, které se jednoduše nedá věřit. A pokud zradíte důvěru své kamarádky, neznamená to, že to nedokážete udělat svému partnerovi?

„Na tohle už jsem vážně stará.“

Cože, jen proto, že jste v páru, nemůžete tančit do čtyř do rána….nebo používat tu divnou holandskou sexuální hračku, o které si myslíte, že by mohla být nelegální? Ano, chápeme, že když jste v dlouhodobém a vážném vztahu, možná budete chtít některé své divoké způsoby omezit. Ale říct svému muži, že něco je navždy za vámi, je v podstatě jako říct: „Bývala se mnou zábava. Teď už není.” Okamžitě si představí budoucnost plnou misionářské polohy a víkendových večerů strávených doma před televizí.

Zdroj: Cosmopolitan