Stačila jediná otázka, abych pochopila, že mě můj manžel již nemiluje. Možná to bude i váš případ

Fotografie: Freepik

V žádném vztahu to není vždy růžové. Většinou se stane, že city po nějaké době ochladnou a je jen na vás, zda se rozhodnete na tom pracovat.

Asi každou ženu by zajímalo, jestli ji její manžel pořád miluje, nebo jestli jeho city vůbec ještě existují. Člověk samozřejmě může neustále opakovat, že toho druhého miluje, ale otázkou je, jestli to vůbec ještě myslí vážně. A takto to bylo i v případě ženy z dnešního příběhu. Byla pevně přesvědčená, že ji její manžel opravdu miluje, ale jediná otázka ji přiměla k tomu, aby změnila názor.

Náš vztah začal jako v pohádce

S manželem jsme se seznámili na vysoké škole. Naše schůzka, po které náš románek začal, proběhla v knihovně. Ano, všechno to bylo jako v romantickém filmu. Nevěřila jsem, že něco tak krásného se může stát v mém životě. Po nějaké době jsme spolu začali chodit a po promoci jsme se vzali. Naše manželství bylo opravdu nádherné a mnozí nám záviděli naše štěstí. Koupili jsme si vlastní dům, auto a pravidelně každý rok jsme jezdili na dovolenou.

Fotografie: Pixabay

Můj manžel byl chápavý, starostlivý, milující, prostě muž, kterého by si každá žena přála. Já jsem mu na oplátku projevovala svoje city a dělala jsem pro něj vše, co jsem mu na očích viděla. Kdybych tak věděla, jak to nakonec dopadne.

Jeho city ke mně ochladly

Svému manželovi jsem věřila, a proto jsem se ho snažila ve všech směrech podporovat. Tak jsem ho nakonec přesvědčila k tomu, aby začal podnikat, což se v budoucnu ukázalo jako docela výnosné. Poté jsem plánovaně otěhotněla. Byla jsem si jistá, že náš život bude pořád stejně dokonalý, ale strašně jsem se zmýlila.

Fotografie: Pixabay

Nedávno jsem si začala všímat, že manželovy city ke mně tak nějak ochladly. A samozřejmě mě ujišťoval, že je to kvůli práci, že je unavený. Dlouho jsem byla trpělivá a snažila jsem se s ním nehádat, ale nakonec jsem se rozhodla, že si spolu potřebujeme pořádně promluvit.

Začala jsem zcela nenápadně

Rozhovor jsem začala u večeře. Řekla jsem mu, že bychom se měli přestěhovat, že jsem našla domeček, který je blízko k mojí i jeho práci a že by to bylo ideální i pro dítě. Jeho odpověď však byla, že takové plány teď určitě nemá. Na to jsem se ho zeptala, jak svůj život vidí za pár let. A on mi řekl, že má v plánu procestovat Evropu a koupit si chatu, aby mohl odpočívat. Nikde jsem neslyšela slovíčko „my“, jako by už se mnou vůbec nepočítal.

Fotografie: Pixabay

A v tu dobu jsem poznala, že mě manžel už nemiluje. Protože, když někoho milujete, vždy s ním počítáte, ať se děje cokoliv. Nakonec jsem se ho ještě narovinu zeptala, jestli mě miluje. Na to jsem dostala upřímnou odpověď, že jeho city už dávno nejsou to, co bývaly, ale kvůli dítěti se nechce rozvést. A tak teď žijeme v nespokojeném vztahu, kde já stále miluji, ale on už ne.

Zdroj: Mandarynka