Detoxikace jater z pohodlí domova. Odlehčete tomuto důležitému orgánu pomocí přírodních metod

Fotografie: Depositphotos

Játra jsou největším vnitřním orgánem. Tvoří okolo 2 % celkové hmotnosti těla a na starost mají látkovou výměnu. Jsou klíčovým prvkem nejen v metabolismu sacharidů, tuků a bílkovin, ale také trávicí žlázou produkující žluč. Zastávají také funkci žlázy endokrinní – produkují některé hormony. Aby mohly správně fungovat, je důležité se o ně starat.

Stejně jako tomu bývá u zbytku organismu, také u jater se mohou postupem času objevit různé komplikace. Ty nejčastěji souvisejí jednak se stárnutím organismu, dojít k nim však může také  následkem nezdravého stravování a konzumace alkoholu. I zde je důležitá prevence. Existuje celá řada postupů, jak játrům jejich práci usnadnit. Kromě omezení nezdravých pokrmů a alkoholických nápojů můžeme svá játra podpořit jejich celkovou detoxikací. Jak na to? Řešení nabízí sama příroda.

Fotografie: Freepik

Med, kopr a kozlík

Abychom svým játrům ulevili, je nejprve nutné zbavit se nánosů v rámci cév. K tomu poslouží kombinace medu, kopru a kozlíku lékařského. K přípravě směsi budeme potřebovat:

  • Semena kopru – šálek
  • Kořen kozlíku lékařského mletý – 2 lžíce
  • Med – 2 lžíce

Semena kopru spolu s pomletým kořenem kozlíku zalijeme 2 litry vroucí vody a promícháme. Jakmile teplota tekutiny klesne na 40 °C, přidáme med. Ten necháme rozpustit. Poté tuto směs zabalíme do ručníku a necháme odloženou do dalšího dne.

Polévkovou lžíci tohoto léčivého roztoku konzumujeme vždy cca 30 minut před každým větším jídlem.

Fotografie: Freepik

Tibetský balzám na játra i na duši

Na přípravu této tradiční účinné směsi budeme potřebovat následující ingredience:

  • Třezalka tečkovaná – 100 g
  • Heřmánek pravý – 100 g
  • Slaměnka listenatá – 100 g
  • Březové pupeny – 100 g

Všechny bylinky rozemeleme a smícháme dohromady. Takto vytvořenou směs vložíme do uzavíratelné nádoby, kterou zavřeme a uložíme na suché místo.

Ve večerních hodinách tuto směs zalijeme půllitrem vroucí vody. Počkáme, až pochladne, poté v ní rozpustíme lžičku medu. Konzumujeme před spaním jako bylinkový čaj. Zbytek tohoto bylinného výluhu můžeme vypít následující den ráno 20 minut před snídaní.

Tato směs je vhodná také pro ty z nás, kteří jsou náchylní na onemocnění srdce a cév.

Zdroj: Healthline