Začalo to korejským zenšenem

ženy na kosmetice
Fotografie: Freepik

Příběh Lídy Drdákové a Lucie Havlíkové je příkladem, že i z ničeho je možné v Česku vybudovat firmu s milionovými obraty. Vystudovaná doktorka farmacie Havlíková a bývalá novinářka a píáristka vsadily na korejskou kosmetiku. A dobře udělaly. O jejich produkty, které jsou k sehnání v obchůdku Pure District a na dalších místech, je až nebývalý zájem.

Na začátku skutečně byl korejský ženšen. Kořen života nebo národní zlato, jako ho přezdívají v Koreji, respektive výrobky z něj, které dvojice mladých a odvážných podnikatelek začala před osmi lety pod značkou Pure District dovážet do Čech. A obě rozhodně věděly, co dělají. „Ženšen má mít blahodárné účinky na imunitu a s ní i celkovou rovnováhu těla, podporuje energii, koncentraci a odolnost vůči stresu a únavě,“ konstatuje Lucia Havlíková. Bohužel ale není ženšen a ženšen. Je ten kvalitní a nekvalitní. A podnikatelky samozřejmě chtěly nabízet ten nejlepší, který u nás v té době nebyl k sehnání. Rozhodly se ho proto pod značkou Kombe (v předkladu „na zdraví“) dovážet přímo z Koreji.

Fotografie: Pure District

Vlastní značka Kombe

„Kombe je naše vlastní značka, kterou máme chráněnou ochrannou známkou pro evropský trh, a ženšen, který při výrobě používáme, objednáváme vždy minimálně rok dopředu, protože toho opravdu kvalitního je omezené množství,“ dodává podnikatelka. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a k extraktu ze ženšenu přibyl ženšenový nápoj, smoothie, shoty, marmelády a čokolády. Zákazníci byly nadšení a jejich řady se rychle rozšiřovaly. Proto se Lída s Lucií rozhodly svůj sortiment rozšířit. Začaly proto výhradně zastupovat některých značek tamní přírodní kosmetiky i vývoj vlastních produktů inspirovaných korejskými postupy.

Fotografie: Pure District

Prvotřídní kosmetika Whamisa

„Zjistily jsme, že pokud si má zákazník – nejčastěji žena – vybrat, zda si k péči o krásu koupí čaj, anebo krém, většinou zvolí krém,“ říká Lída. Sortiment tak obohatila prvotřídní kosmetika Whamisa, která je k sehnání i na e-shopu Notino stejně jako ve vybraných českých a slovenských lékárnách. Produkty této značky totiž díky zpracování patentovanou fermentací skutečně léčí. Účinné složky (lyofilizovanou kyselinu hyaluronovou nebo kolagen) dokáže dopravit až do takzvané dermis, tedy silné vrstvy kůže pod pokožkou. K-beauty zkrátka je minimálně pět let nazpět. A v takovém předstihu můžete být i vy.