Zázračná rostlina jako dekorace i lék

To, že má aloe vera blahodárné účinky na lidský organismus, zjistili lidé už před několika tisíci lety. Je to rostlina, která je často zařazována mezi superpotraviny, protože obsahuje několik vitamínů, minerály, aminokyseliny i mastné kyseliny. Jedinou rostlinou tak doplníte tělu vše, co mu schází.

Aloe jako domácí lékař

To, že je aloe bohaté na vitamíny (A, C, E, B) jsme si řekli. Co jsme si však neřekli je, jakou schopnost této rostliny především oceníme. Aloe totiž čistí trávicí systém. Brání průniku virů a bakterií do střev a střeží tak rovnováhu střevní mikroflóry. Proto určitě při průjmech vyzkoušejte aloe jako přírodní medicínu.

Další zdravotní benefity

Díky tomu, že obsahuje velké množství vitamínů dokáže tělo chránit před nemocemi – zvyšuje se tedy imunita. Mezi další výhody užívání aloe pak patří například také snížení stresu nebo regulace krevního tlaku.

Kosmetika

Aloe má blahodárný účinek také na náš zevnějšek, čehož si všiml i kosmetický a zdravotnický průmysl. Na trhu najdete hned několik krémů na pleť, šampónů na vlasy nebo krémů na ruce či celé tělo. Je dokázáno, že pokožce dodá potřebnou hydrataci, omlazuje ji a dodává jí pružnost.

V létě je záchranou

Pokud jste právě přijeli od moře a máte popáleniny od sluníčka, oceníte jistě tuto rostlinu jako obklad. Rychleji totiž zregeneruje vaši pokožku, vyčistí ji a zchladí vám ji. Stejně to funguje také při popáleninách od ohně. Přiložit si aloe můžete také na píchnutí od komárů, včel i vos.

Kdy se aloe raději vyhnout?

Přesto, že je aloe zázračné a v mnohém nám pomůže, stejně jako jiné superlátky dokáže v přílišném množství ublížit. Není tedy doporučeno aloe užívat dlouhodobě. A šťáva z aloe by se neměla užívat ani v těhotenství, při menstruaci a při prouchách jater a žlučníku – při těchto problémech je důležité upozornit lékaře o vašem plánu aloe užívat.

Hned po ruce

Aloe samozřejmě seženete v obchodech ve své přírodní podobě nebo v upravené – šťávy atp. Pokud však nevíte, kde přesně lze její extrakt sehnat, jednoduše si ji pořiďte domů! Budete tak mít dekoraci i lék v jednom. To, jak pěstovat aloe lze samozřejmě najít na internetu, ale poradí vám i v zahradnictví.

Obrázek: hennablogspot.com