Ploché břicho bez návštěvy posilovny: K domácím cvikům se snáze motivuje díky jejich pohodlnosti

Fotografie: Freepik

Pokud se chcete zbavit břišního tuku, nemusíte dřít každý den v posilovně a ubírat si z jídelníčku. Skvěle vám pomohou tyto účinné domácí cviky.

Břišní tuk je nepřítelem mnoha žen, a proto se většina z nich proti němu snaží co nejúčinněji bojovat. Dření v posilovně a ubírání si z jídelníčku však nemusí být tím nejlepším nápadem, jak se ho zbavit, nebo mu předcházet. Naštěstí však existují jednoduché cviky, které můžete provádět z pohodlí domova a nezaberou vám ani moc času. Je ovšem důležité, abyste je zařadili do své každodenní rutiny – jen tak můžete získat co nejlepší výsledky. Nemusíte se však obávat, protože nejsou nijak zvláště náročné.

Důležitá pravidla během cvičení

Pokud sníte o plochém a pevném břiše, neměli byste zapomínat, že klíčová je především strava. Proto je důležité jíst každý den hodně zeleniny, ovoce, celozrnných výrobků a zdravých rostlinných tuků – ty můžete získat zejména z produktů, jako je olivový olej nebo avokádo. Zásadní je pak také pít hodně vody, a to nejméně 2 litry denně. K tomu také berte na vědomí, že nic není hned, a proto budete muset na výsledky možná chvíli čekat. Pokud však dodržíte rutinu, změnu zaznamenáte již po několika týdnech.

Při cvičení je také vhodné myslet na jednu důležitou věc, a to na dýchání. Všechny cviky by proto měly být kombinovány s výdechem při napínání a nádechem při návratu do výchozí polohy. Abyste získali co nejlepší výsledky, provádějte níže uvedené cviky po 3 až 4 sériích a 12 opakování, přičemž postupem času můžete tento počet zvýšit až na 30 pakování. Stejně tak byste měli cvičit alespoň minimálně 3 až 4krát týdně, ovšem pokud chcete, můžete klidně každý den.

Boční protažení

Nejprve začněte bočním protažením. Tento cvik provedete tak, že si lehnete na záda, pokrčíte nohy v kolenou do pravého úhlu a pak se co nejvíce předkloňte na pravou stranu, přičemž se opřete chodidly o podlahu. Při každém ohnutí co nejvíce zatněte břicho a vydechněte. Totéž proveďte na opačném boku.

Obrácené kliky

Lehněte si na podložku, pokrčte nohy v kolenou, opřete si ruce o zátylek a lokty nasměrujte široce od sebe. S výdechem poté mírně zvedněte hlavu a napněte přitom břišní svaly. Toto cvičení je trochu intenzivnější, a proto můžete pro začátek provádět pouze 10 opakování.

Zvedání nohou

Lehněte si opět na záda, zvedněte obě nohy rovně ke stropu a položte si mezi ně cvičební míč. Poté si zapleťte ruce za hlavu, zvedněte trup nad podlahu a proveďte jemné napnutí v hýždích a stlačení v břišních svalech. Nezapomeňte během cvičení udržet bederní oblast přilepenou k podlaze – pokud s tím máte potíže, můžete zkusit mírně pokrčit nohy směrem k podlaze.

Napínání břišních svalů

Nyní se posaďte na podložku, podepřete se rukama a zvedněte pokrčené nohy z podlahy. S výdechem přitáhněte kolena k hrudníku a s nádechem se vraťte do výchozí polohy. Takto pokračujte 12krát, a poté trénink můžete ještě jednou opakovat. Jeho pravidelným procvičováním poznáte změny na svém těle již během několika týdnů.

Zdroj: Kobieta Interia