Desetiminutová meditace dle Halle Berry vám dodá potřebnou energii

Halle Berry zná snad každý. Jedná se o velice známou a talentovanou americkou herečku. Než se ale Halle stala herečkou, věnovala se nějaký čas modelingu, v roce 1986 se dokonce v soutěži Miss USA umístila na druhém místě. Nutno podotknout, že její krása je opravdu mimořádná, nejen její herecký talent. Tato světoznámá herečka prý medituje již 20 let každé ráno. Vyčlení si na to zhruba deset minut. Meditace jí údajně pomohly vypořádat se s nejednou těžkou situací v životě.

Meditace podle Halle Berry

Známá herečka díky pravidelným meditacím získává větší vnitřní klid a pohodu. Medituje především v ranních hodinách, hned jak vstane z postele. A jak správně meditovat?

  • Vyberte si k meditaci klidné místo: neměly by být okolo vás žádné rušivé elementy, pohodlně se usaďte.
  • Zavřete oči a soustřeďte se na své dýchání: snažte se svou pozornost plně soustředit na pravidelný dech, na nic nemyslete.
  • Po pěti minutách soustředěného dýchání myslete na záměr své meditace: zamyslete se nad tím, co potřebujete vyřešit a odpovědi budou přicházet volně samy.
  • Pak otevřete oči a napište si vše co vás napadlo na papír

Meditace a její obecné účinky

Hektický způsob života v nás vyvolává občas mnoho stresu, úzkostí a cítíme se také více unavení. Meditace může v těchto oblastech výrazně pomoci. Zaměřuje se na vnitřní zklidnění, zmírňuje nakumulovaný stres a může také zmírnit některé fyzické bolesti. Během hluboké meditace se zpomalí pulz a taktéž dýchání. Tento stav také napomáhá vylučovat do krve určité hormony, které pomohou právě s dodáním potřebné energie a vnitřním zklidněním.

Skvěle meditaci podpoří i vůně, můžete například použít některé éterické oleje. Úžasně zklidní aroma levandule, santalového dřeva, jalovce, nebo kadidla.

Meditační zajímavosti

Skvělým příkladem toho, jak může meditace fungovat jsou mniši, kteří ji praktikují v podstatě na denní bázi. Někteří jsou schopní dokonce pomocí speciální meditace zvýšit teplotu svých končetin až o sedmnáct stupňů Celsia, proto jsou případy, kdy tito lidé zvládli i pobyt v extrémních podmínkách.  Například v chladném prostředí, kde bylo až mínus osmnáct stupňů.

Fotografie: Pixabay

Mniši prostřednictvím meditace dokážou neuvěřitelné věci. Nejen pracovat se svou tělesnou teplotou, ale i s metabolismem, který umí zpomalit. Některé výzkumy dokonce dokazují, že mniši, kteří intenzivně a pravidelně meditují mají lepší prokrvení mozku než ti, co nemeditují. Vědci tedy tvrdí, že mniši jsou proto tak spokojení a vyrovnaní. Dokážou totiž pracovat se svými myšlenkovými pochody daleko obratněji a obsáhleji než lidé, kteří nemeditují vůbec.

Úvodní Fotografie: Instagram